Київ закликав Мєдвєдєва поновити діалог з Ющенком

Посол Грищенко закликав не пояснювати відсутність діалогу на найвищому рівні особистими взаєминами між двома президентами.

Костянтин Грищенко
УНІАН
Костянтин Грищенко
У Києві вважають за необхідне відновити діалог між президентами України й Росії. Про це заявив український посол у Москві Костянтин Грищенко.

"Поновлення діалогу на найвищому рівні нам необхідне. Президентів обирає народ, і без їхньої думки, без їхньої участі вирішувати принципові питання неправильно і навряд чи можливо", - сказав він.

"Київ до поновлення такого діалогу готовий без усяких попередніх умов", - підкреслив Грищенко. Він переконаний, що "відсутність поглибленого обміну думками не йде на користь двом країнам".

"Але ми не стоїмо на місці, працюємо далі на рівні, який дозволяє усувати багато практичних проблем, від яких залежить і економічна взаємодія, і, скажімо, комфортність перебування громадян двох країн на території, відповідно, України й Росії", - додав посол.

При цьому Грищенко закликав не пояснювати відсутність діалогу на найвищому рівні винятково особистими взаєминами між президентами. "Багато що залежить від тонкого прошарку радників і помічників нагорі, від того, наскільки виважено вони формують підходи, пропонують рішення для керівництва країни", - вважає український дипломат.

Крім того, Грищенко сказав, що рішення Росії відкласти від'їзд до Києва нового посла РФ Михайла Зурабова шкодить самій же російській стороні.

"Вочевидь, від відсутності посла в країні перебування втрачає в основному сторона, яка його направляє", - зазначив він.

Грищенко також високо оцінив професійні якості нового посла РФ в Україні. "Вважаю, що Михайло Зурабов - дуже розумна і талановита людина, досвідчений політик, здатний по-новому оцінити як накопичені у наших відносинах проблеми, так і можливості їх вирішення. Я з ним особисто знайомий. Упевнений, він докладатиме максимальних зусиль для того, що вирішити поставлені перед ним завдання", - висловив упевненість дипломат.

Водночас, український посол не зміг назвати терміни прибуття Зурабова до Києва. "Коли їхати послу, визначати президентові Росії. Ми на це не впливаємо", - підкреслив Грищенко.

Нагадаємо, російський президент Дмитро Мєдвєдєв підписав указ про призначення Зурабова послом в Україні 5 серпня. Втім, відправлення посла до Києва Мєдвєдєв затримав, розкритикувавши українського колегу Віктора Ющенка за його антиросійську політику.

У жовтні глава МЗС РФ Лавров заявив, що Зурабов готується до відправлення до України. Дипломат наголосив, що російський посол прибуде до Києва "своєчасно".

Читайте також:

Посол України в РФ назвав причину проблем з Росією

Мєдвєдєв назвав Ющенка русофобом

Прес-служба Ющенка викреслила Росію зі "списку друзів України"

Депутати ВР закликали захистити суверенітет України від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: