Київ закликав Європу дати оцінку поведінці грецького консула в Україні

Київ акцентує увагу на тому, що даний випадок продемонстрував необхідність реалізації негайних заходів з метою значної лібералізації візового режиму.

Українська сторона проінформувала Євросоюз про конфліктну ситуацію з видачею візи громадянці України у посольстві Греції і закликала дати належну оцінку тому, що сталося, а також зробити відповідні висновки.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Елісеєв в ході 12-го раунду переговорів за Угодою про асоціацію, які відбулися в четвер у Брюсселі. Він очолює українську делегацію.

Крім того, за його словами, Київ акцентує увагу на тому, що даний випадок продемонстрував необхідність реалізації негайних заходів з метою значної лібералізації візового режиму і швидкого наближення перспективи безвізового режиму.

Елісеєв також зазначив, що офіційний Київ ініціював засідання спільного візового комітету Україна-ЄС найближчим часом, не пізніше за вересень поточного року для обговорення пропозицій, висунутих українською стороною кілька місяців тому і для обговорення ситуації, яка склалася довкола процедури видачі віз українським громадянам у консульських установах держав - членів ЄС.

"Протягом недавнього часу я відвідав багато консульств, і у нас накопичилося багато питань і пропозицій, які ми хотіли б обговорити спільно з нашими європейськими колегами, а також почути реакцію на наші пропозиції, які були висунуті відносно подальшої лібералізації візового режиму для українських громадян", - сказав він.

Говорячи про вирішення конфліктної ситуації з видачею візи українській громадянці у посольстві Греції, Елісеєв повідомив, що у нього "вчора і сьогодні" відбулася розмова з послом.

"Він розповів про підсумки внутрішнього розслідування. Вони констатують, що дійсно, цей прикрий епізод мав місце. Ключова ж позиція полягає в тому, що це питання потрібно врегулювати конструктивно і без емоцій. Але ми спільно - і Україна і Греція і європейські партнери - повинні з цього конкретного прикладу зробити належні уроки", - сказав заступник міністра.

Він також повідомив, що в середу посол Греції в Україні прийняв, "як і обіцяв, українську громадянку, і вся конфліктна ситуація в досить конструктивний спосіб була вичерпана".

Як повідомлялося, посольство Греції в Україні проводить внутрішнє розслідування щодо некоректної поведінки свого консула з громадянкою України. Так, українка стверджує, що під час її спроби оформити візу до Греції консул поводився некоректно, вдавшись до емоційних і хамських висловлювань.

Читайте також:

МЗС розслідує інцидент щодо образи громадянки України грецьким консулом

Румунський консул в Молдові пішов у відставку через секс з колегою

Шенгенські візи для українців не подорожчають

Україна не пускатиме чехів без довідки про відсутність інфекцій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: