Київ запроваджує нові правила виділення землі під забудову

Розробка відповідного документа обумовлена ухваленням парламентом низки законів, покликаних підтримати будівельну галузь.

Головне управління містобудування, архітектури й дизайну міського середовища КМДА (Головкиївархітектура) оприлюднило проект нових правил забудови Києва.

За інформацією Головкиївархітектури, розробка даного документа обумовлена "істотними змінами процедури надання земельних ділянок і отримання дозвільно-погоджувальної документації" в результаті недавнього ухвалення парламентом низки законів, покликаних підтримати будівельну галузь. Громадське обговорення проекту продовжиться до 8 травня.

Як повідомили в Головкиївархітектурі, у разі ухвалення нових правил забудови при оформленні заявки на отримання земельної ділянки інвестор повинен буде подати містобудівне обгрунтування і проектну документацію. Після цього питання землевідводу планується виносити на громадське обговорення. Зараз забудовник отримує земельну ділянку і лише потім надає проект забудови з подальшим його громадським обговоренням. "Це не влаштовує ні інвесторів, ні мешканців сусідніх із забудовуваними ділянками територій", – пояснили в Головкиївархітектурі.

Крім того, нові правила забудови відміняють необхідність отримання архітектурно-проектного завдання, яке зараз видає Головкиївархітектура, вказуючи в ньому характеристики тієї або іншої земельної ділянки, а також обмеження і вимоги з боку міста до проекту забудови. Замість цього передбачається винесення на розгляд Київради "детальних планів територій", куди і вноситимуться всі вимоги й обмеження.

Згідно з проектом, "детальні плани територій" повинні складатися для забудов житловиих масивів, таких як Теремки або Троєщина. Це викликало критику віце-президента Академії архітектури, президента Союзу урбаністів Миколи Дьоміна, який вважає подібну деталізацію недостатньою. "Правила забудови повинні регламентувати будівництво не лише житлового масиву, але й кожного кварталу й вулиці міста. Крім того, потрібна деталізація зовнішнього вигляду кожної будівлі, її фасаду, аж до віконних палітурок і благоустрою навколишньої території", - пояснив Дьомін. Проте, за його словами, нові правила необхідні, оскільки нині діючі не відповідають сучасним умовам. "Вони базуються на нормативних актах 1976 року", - уточнив він.

Президент київської організації Національного союзу архітекторів Вадим Жежерін повідомив, що відповідно до чинного законодавства КМДА повинна була узгоджувати проект нових правил забудови з Міністерством регіонального розвитку і будівництва. Проте, як розповів заступник міністра регіонального розвитку й будівництва В'ячеслав Негода, заявки від КМДА до його відомства поки не надходило.

Читайте також:

 Ющенко забрав у Черновецького фортецю

Київрада забрала 31 земельну ділянку (повний перелік)

Ющенко пояснив, чому не рухається черга на житло

Станцію метро "Теремки" добудують до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: