Київ жалкує, що Кремль не відпускає Зурабова послом в Україну

Рішення президента Мєдвєдєва про відтермінування приїзду Зурабова серйозно шкодить двостороннім відносинам, кажуть в МЗС.

В.о. першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко переконаний, що рішення президента Росії Дмитра Мєдвєдєва про відстрочення приїзду до України посла РФ Михайла Зурабова шкодить українсько-російським двостороннім відносинам.

"Я глибоко переконаний, що рішення президента про відтермінування приїзду пана Зурабова серйозно шкодить нашим двостороннім стосункам… Це рішення ми прийняли з жалем", - наголосив Костенко.

Також він спростовує заяви російської сторони про те, що Україна затягувала видачу агреману Зурабову. "Ми затягли з технічних причин на декілька днів", - сказав Костенко.

Він підкреслив, що нота про згоду на призначення Зурабова була передана російській стороні 6 серпня, а сам документ був датований 5 серпня. Також Костенко нагадав, що російська сторона не давала агреман на призначення послом України в РФ Костянтина Грищенка продовж 40 днів.

Зазначимо, російський президент Дмитро Мєдвєдєв 5 серпня підписав указ про призначення Михайла Зурабова послом в Україні, не дочекавшись згоди на це офіційного Києва, який ухвалив кандидатуру Зурабова лише 6 серпня.

11 серпня Мєдвєдєв вирішив відкласти приїзд Зурабова до України. Підставою для цього, за словами президента РФ, став "антиросійський курс" Віктора Ющенка та українського керівництва.

У свою чергу, Віктор Ющенко відповів Мєдвєдєву листом, у якому висловив розчарування його позицією. Український президент закликав Росію до діалогу та висловив упевненість в поліпшенні відносин України та РФ.

Михайло Зурабов замінив на посаді посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, який залишив посаду 11 серпня.

Читайте також:

В Росії впевнені, що новий посол образить Україну

Кремль призначив Зурабова послом в Україні без згоди Києва

У Росії запевняють, що спочатку був Зурабов, а потім Мєдвєдєв

Ющенко передав новому послу РФ згоду на його призначення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: