Київ жалкує, що Кремль не відпускає Зурабова послом в Україну

Рішення президента Мєдвєдєва про відтермінування приїзду Зурабова серйозно шкодить двостороннім відносинам, кажуть в МЗС.

В.о. першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко переконаний, що рішення президента Росії Дмитра Мєдвєдєва про відстрочення приїзду до України посла РФ Михайла Зурабова шкодить українсько-російським двостороннім відносинам.

"Я глибоко переконаний, що рішення президента про відтермінування приїзду пана Зурабова серйозно шкодить нашим двостороннім стосункам… Це рішення ми прийняли з жалем", - наголосив Костенко.

Також він спростовує заяви російської сторони про те, що Україна затягувала видачу агреману Зурабову. "Ми затягли з технічних причин на декілька днів", - сказав Костенко.

Він підкреслив, що нота про згоду на призначення Зурабова була передана російській стороні 6 серпня, а сам документ був датований 5 серпня. Також Костенко нагадав, що російська сторона не давала агреман на призначення послом України в РФ Костянтина Грищенка продовж 40 днів.

Зазначимо, російський президент Дмитро Мєдвєдєв 5 серпня підписав указ про призначення Михайла Зурабова послом в Україні, не дочекавшись згоди на це офіційного Києва, який ухвалив кандидатуру Зурабова лише 6 серпня.

11 серпня Мєдвєдєв вирішив відкласти приїзд Зурабова до України. Підставою для цього, за словами президента РФ, став "антиросійський курс" Віктора Ющенка та українського керівництва.

У свою чергу, Віктор Ющенко відповів Мєдвєдєву листом, у якому висловив розчарування його позицією. Український президент закликав Росію до діалогу та висловив упевненість в поліпшенні відносин України та РФ.

Михайло Зурабов замінив на посаді посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, який залишив посаду 11 серпня.

Читайте також:

В Росії впевнені, що новий посол образить Україну

Кремль призначив Зурабова послом в Україні без згоди Києва

У Росії запевняють, що спочатку був Зурабов, а потім Мєдвєдєв

Ющенко передав новому послу РФ згоду на його призначення

ВідеоКиїв жалкує, що Кремль не відпускає Зурабова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: