"Київенерго" погрожує залишити Київ без тепла

"Київенерго" заборгував "Газу України" 55 млн. грн. і погрожує через борги позбавити киян тепла, гарячої води та електрики.

За словами голови правління "Київенерго" Едуарда Соколовського, згідно із законодавством АЕК "Київенерго" для забезпечення потреб міста має одержувати з міського бюджету компенсацію різниці між тарифом і економічно обґрунтованими витратами.

Так, дотація для компанії в 2008 році має бути 790,8 млн. грн. Станом на 6 листопада "Київенерго" фактично одержало з міського бюджету лише 375,8 млн. грн. Таким чином, в розрахунках на 2008 рік компанії мають компенсувати 415 млн. грн. При цьому він додав, що на 6 листопада "Київенерго" має борг за газ перед ДК "Газ України" у розмірі 55 млн. грн. За прогнозами, в листопаді й грудні в плані придбання газу компанія має сплатити ДК "Газ України" 725 млн. грн.

Соколовський зазначив, що негативна ситуація щодо погашення боргів за газ перед "Газом України" створює загрозу стабільності проведення опалювального сезону в Києві. Подія 4 листопада, коли "Київоблгазом" на деякий час було відключено котельну в Оболонськом районі, може повторитися.

За його словами, "Київенерго" має значні кредитні зобов`язання, що також негативно впливає на загальний фінансовий стан компанії. Поточні зобов`язання компанії за обслуговування загального кредитного портфеля щомісячно становлять 10 млн. грн. Так, "Київенерго" вимушено постійно брати короткострокові кредити для розрахунків за газ через затримку отримання коштів з міського бюджету і для погашення попередніх кредитів, які, у свою чергу, теж були одержані для цієї мети. Загальна сума короткострокових кредитів становить 260 млн. грн., зобов`язання з погашення яких наступають в грудні цього року.

Особливо важливе те, що схема енергопостачання Києва побудована таким чином, що у разі обмеження подачі газу "Газом України" кияни будуть позбавлені частково не тільки тепла, гарячої води, але й електрики", – заявив Соколовський.

Як повідомлялося, в структурі витрат "Київенерго" в частині теплопостачання 62% становить ціна на паливо, 17% - оплата праці зі всіма нарахуваннями, а ще 21% - це ремонти, інвестиційна програма, податкові зобов`язання, адміністративні, соціальні та інші витрати. Як не раз зазначала компанія, існуючий тариф на опалення майже в 2 рази не покриває витрат "Київенерго" на виробництво, передачу і постачання тепла в Києві.

"Київенерго" є найбільшим виробником теплової енергії та електроенергії в Україні, компанія повністю забезпечує потреби Києва в електричній і на 70% - в тепловій енергії.
Збиток "Київенерго" за підсумками 9 місяців 2008 роки становив 278 млн. грн., при цьому за такий самий період минулого року цей показник був 25 млн. грн. За підсумками 9 місяців 2008 роки чистий дохід (виручка) від реалізації продукції "Київенерго" становив 4 млрд. 73 млн. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: