"Київенерго" сидить на мазуті. Вистачить ненадовго

"Київенерго" використовує запаси мазуту, щоб обігрити столицю.


"Київенерго" почала використовувати мазут зі сховищ компанії, який належить іншим юридичним особам і передбачено договорами з ними, повідомив голова правління "Київенерго" Едуард Соколовський.

Закупівля мазуту в такій ситуації згідно постанови Кабінету міністрів здійснюватиметься без тендерних процедур.

За словами Соколовського, "питання оплати мазуту залишається відкритим і зволікання з його рішенням викликає неспокій".

"Так само до цих пір КМДА не вирішила проблему повернення "Київенерго" дійсного боргу у розмірі 975 млн. грн. без ПДВ. Не зважаючи на те, що сьогоднішні проблеми з опалюванням викликані переважно зовнішніми чинниками, компанія наполегливо добивається виплат боргу КМДА з різниці у тарифах на тепло. З вини КМДА борг зростає щодня і не дає змоги "Київенерго" розраховуватися за спожитий газ перед постачальниками", - заявив керівник компанії.

Він також повідомив, що станом на 11 січня в повному обсязі використано аварійний запас мазуту ТЕЦ-5. На ТЕЦ-6 власних запасів вистачить до 15 січня. Загальний об`єм мазуту, що знаходиться на відповідальному зберіганні на об`єктах "Київенерго" становить 78 тис. тон.

"Сьогодні "Київенерго" отримує 3,960 млн. кубометрів газу на добу. При цьому, в нормальному режимі роботи обидві станції споживають 7,1 млн. кубометрів газу на добу. Двократне зниження постачань газу для компанії в примусовому порядку і стало причиною переходу на використання мазуту як альтернативного палива", - прокоментував ситуацію технічний директор компанії Юрій Гладишев.

10 січня представники "Нафтогазу" запевнили, що компанія "Газ України" поставляє "Київенерго" обсяги газу, достатні для того, щоб забезпечити столицю опаленням і гарячою водою.

Того ж дня Турчинов заявив, що уряд звернеться до Генеральної прокуратури з проханням перевірити факти перебоїв у теплопостачанні населення в деяких регіонах України. За його словами, газу для обігріву населення достатньо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: