Київрада: будівництво на місці знесеного старовинного особняка незаконне

Юридичним прикриттям резонансного руйнування будинку на Сагайдачного, 1б, було те, що центральна влада виключила його зі списку об'єктів культурної спадщини.

 Будівництво нової будівлі на місці знесеного старовинного особняка по вулиці Сагайдачного, 1б, в Києві, заборонено Міністерством культури, оскільки ця територія входить до заповідника "Стародавній Київ". Про це у своєму коментарі заявив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.

Нагадаємо, днями повідомлялось про знесення в ніч з 29 на 30 грудня старовинного особняка на вулиці Сагайдачній. На цьому місті, за даними ЗМІ, буде офісна бувідля.

За словами Бригінця, юридичним прикриттям резонансного руйнування будинку на Сагайдачного, 1б, було те, що центральна влада виключила його зі списку об'єктів культурної спадщини.

"На жаль, у Києві дуже часто роблять так, що структури Мінкульту позбавляють пам'ятник захисного статусу, а потім несподівано знищують його. Ця технологія існує вже багато років, і, традиційно, руйнування історичних споруд відбувається або у свята, або вночі, коли громадськість спить, або святкує, як це і сталося з будинком на Сагайдачного, 1б", - сказав Бригинець.

Депутат зазначив, що звернувся до Міністерства культури з проханням надати інформацію, які споруди протягом останніх років були позбавлені відповідного статусу.

За словами Бригінця, особняк на Сагайдачного був прикладом стилістики історизму в забудові Подолу початку XX ст. і частини ансамблю вул.Сагайдачного, і з 16 травня 1994 (наказ № 10 Комітету охорони і реставрації пам'яток історії, культури та історичного середовища) до 13 липня 2009 (наказ Міністерства культури і туризму України № 521/0/16-09) перебував на державному обліку як об'єкт культурної спадщини по виду "архітектура".

Між тим, як зазначає "Газета по-киевски", глава столичної міськадміністрації Олександр Попов не зміг прокоментувати ситуацію навколо зносу особняка.

"Я нічого про це не знаю, але я розберуся в цьому питанні, зателефонуйте, будь ласка, завтра", - сказав виданню Попов.

Проте, як пише газета, через кілька хвилин Попов зв'язався з редакцією і уточнив, що доручив головному архітектору Сергію Целовальнику негайно підготувати коментар з цього приводу.

Целовальник, у свою чергу, підтвердив, що на місці знесеного особняка будуть зводити висотну будівлю. Як коментар Целовальник представив текст проекту документа. Разом з тим видання відзначає, що ніякої професійної та посадової оцінки цієї події головним архітектором столиці присланий їм відповідь не містить.

У тексті документа говориться, що проект будівництва офісного центру зі зносом існуючих будівель і споруд по вул.Сагайдачного, 1 у встановленому порядку узгоджені Головним управлінням. Коригування проекту було розглянуто і схвалено на засіданні секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради в липні 2010 року.

Згідно відкоригованого проекту, поверховість будинку становить 6,7 і 9 поверхів, загальна площа - 12 тис. кв. м. "Замовник ТОВ СП Сітко-Поділ-Київ отримав лист-погодження проектної документації на будівництво № 15-11053 від 20.09.10 р. До Головного управління надано витяг з наказу Міністерства культури і туризму від 13.07.2009 р.№ 521/0/16-09 згідно з яким тільки виявлений об'єкт культурної спадщини - прибутковий будинок по вул. Сагайдачного, 1 не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам'яток України у зв'язку з невідповідністю критеріям, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р.№ 1760 "Про затвердження порядку визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України". Проект отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи № 11-00364-10 від 28.12.2010 р. ", - говориться в документі.

Нагадаємо, як стало відомо нещодавно, на місці садиби Булгакова під Києвом зводять елітні котеджі.

Читайте також:

Софійський собор можуть віддати Московському патріархату

У Києві визначилися з районами "хрущовок" під реконструцію

Київрада "розпродає" Андріївський узвіз під торгові центри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: