Київрада готова забудувати 40 га лісу

Після жвавих дискусій на розгляд Київради буде внесений документ, який передбачає вирубку великої кількості заповідних лісів.

Проект детального плану територій села Чапаєвка, який неодноразово відправлявся на доопрацювання, може бути затверджений в ході однієї з найближчих сесій Київради. Якщо депутати зважаться затвердити ДПТ, під приватну забудову віддадуть 40 га лісів першої категорії лісництва Кончи-Заспи і регіонального ландшафтного парку "Голосіївський".

ліс
Архів
Заповідні київські ліси можуть стати жертвою чергової масової забудови
Київраді належить визначитися — пускати або не пускати під сокиру заповідні Голосіївські ліси. Проект ДПТ селища Чапаєвка після неодноразових заперечень постійних комісій міськради, які кілька разів відхилювали документ, минулого тижня все-таки пройшов попередні депутатські інстанції і тепер буде винесений на одну з найближчих сесій. Проект ДПТ Чапаєвки передбачає зміну цільового призначення 40 га територій.

Проектувальники пропонують виділити під садибне будівництво 14,25 га лісництва Кончи-Заспи, що входить до складу регіонального ландшафтного парку "Голосіївський" (загальна площа — 33,37 га), і ще 26,57 га в урочищі Володарське (36,97 га). Решту території лісу пропонується вирубати під будівництво доріг і об'єктів інфраструктури.

На відміну від попереднього документа, в новому проекті ДПТ визначено, що в результаті вирубки заповідного лісу місцеві жителі одержать 356 нових земельних ділянок площею 0,1 га. Крім того, за рахунок ущільнення територій, що вже знаходяться під будинками, з'явиться 260 вільних наділів, на які зможуть претендувати і інші громадяни.

Крім цього, новий проект передбачає будівництво дороги протяжністю 2,5 км, яка з'єднає нове котеджне містечко із Столичним шосе. Проектувальники вирішили також побудувати ще одну школу на 250 учнів, дитячий садок на 230 місць, підприємства торгівлі, громадського харчування, молочну кухню і інші об'єкти інфраструктури у Володарському урочищі.

Раніше депутати не наважувалися узяти на себе сміливість пустити під сокиру заповідний ліс першої категорії, на знесення якого необхідний дозвіл Кабінету міністрів. Більш того, згідно указу президента України передбачувані до забудови лісові території повинні ввійти до складу національного природного парку "Голосіївський".

Враховуючи бурхливі акції протесту сотень жителів села Чапаєвка, які не один рік вимагають від міської влади виділення нової землі для розселення своїх сімей, профільні депутатські комісії (у тому числі і екологічна) цього разу все ж таки зважилися винести проект ДПТ на розгляд Київради.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: