Київрада компенсує збитки інвесторів "Еліта-центр" (відео)

Київська міська рада затвердила порядок відшкодування збитків інвесторам, які постраждали унаслідок афери "Еліта-Центр".

Більше - на відео

Крім цього був затверджений документ попереднього договору про переуступку права вимоги та поновлення права потерпілого від злочинної діяльності зазначеної групи будівельних компаній на отримання житла.

Проект рішення, підготовлений Київською міською держадміністрацією і доопрацьований з урахуванням документу, який надала урядова комісія, сьогодні підтримали 76 із 114 присутніх на засіданні депутатів Київради.

За цей проект не голосували у повному складі фракції БЮТ і Партії регіонів.

Згідно з прийнятим рішенням, з потерпілими будуть підписані попередні договори щодо переуступки права вимоги і поновлення права на отримання житла. Ці попередні договори будуть діяти до рішення суду у справі "Еліти-Центру". Після чого передбачається підписання основних договорів.

За словами заступника голови КМДА Володимира Головача, таким чином, проблема забезпечення житлом ошуканих інвесторів буде вирішуватися і за попередніми, і за основними договорами.

Водночас, за його поясненням, попередній договір не надає потерпілим права власності на житло, яке вони отримають, а основний договір – дає їм таке право.

Згідно з ухваленим рішенням, у проекті бюджету Києва на 2009 рік КМДА має передбачити отримання з держбюджету України субвенції, необхідної для відшкодування збитків, завданих групою будівельних компаній "Еліта-Центр".

Як зазначено у документі, спочатку будуть складені списки постраждалих, які мають право на першочергове отримання житла, на підставі цієї інформації будуть укладатися попередні договори з кожним конкретно інвестором.

Як зауважив Головач, на сьогодні згідно з постановами старшого слідчого Головного слідчого управління МВС України з кримінальних справ, пов’язаних з "Елітою-Центр", КМДА визнана цивільним відповідачем з вимогою відшкодування збитків на суму понад 401 млн. грн.

Він пояснив, що до остаточного рішення суду у цій справі будуть діяти попередні договори з інвесторами. Далі, якщо рішенням суду міську держадміністрацію не буде визнано цивільним відповідачем, то КМДА відшкодовуватиме понесені витрати, які перевищують надходження від реалізації земельних ділянок, майна і коштів, що належали "Еліті-Центру", а також від проведених інвестиційних конкурсів за умови отримання з держбюджету відповідної субвенції на відшкодування витрат потерпілих.

За словами Головача, у випадку, якщо суд залишить КМДА цивільним відповідачем, попередній договір з інвесторами втратить свою чинність.

Згідно з прийнятим Київрадою документом, загальний термін передачі потерпілим у власність житла "не повинен перевищувати трьох років з дня підписання основного договору".

У той же час Головач повідомив, що цей термін може бути збільшено через форс-мажорні обставини, наприклад, через кризу на ринку житла.

ВідеоКиїврада компенсує збитки інвесторів "Еліта-центр"

ВідеоЧи відшкодують утрати?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: