Київрада не зважає на прокуратуру

Київрада відхилила протест прокуратури на рішення міськради щодо забудови 10 га землі поблизу музею архітектури та побуту в Пирогово.

Депутати Київської міської ради відхилили протест заступника прокурора Києва на рішення міськради від 31 жовтня 2006 р. про передачу ТОВ “Науково-виробнича фірма “Укрінвестбуд” земельної ділянки на вул. Академіка Заболотного, 29 у Голосіївському районі столиці для будівництва, експлуатації та обслуговування готельно-розважального комплексу та кінно-спортивного клубу.

Пирогово
УНІАН
Біля легендарного музею в Пирогово Київрада має намір поселити досить шумного сусіда
Відповідне рішення було прийнято на засіданні сесії Київради 1 жовтня.

У протесті зазначалось, що рішення Київради суперечить вимогам закону, оскільки виділена земельна ділянка розташована в межах охоронної зони Музею народної архітектури та побуту України, де відповідно до Земельного кодексу заборонено діяльність, яка шкідливо впливає або може вплинути на додержання режиму використання земель навколо історико-культурних заповідників, меморіальних парків, давніх поховань, архітектурних ансамблів і комплексів.

Крім того, зазначається в документі, плани щодо забудови даної території викликали негативну реакцію з боку громадськості та науковців, не були погоджені з власниками або користувачами інших земельних ділянок, будинків та споруд, що межують з відведеною.

В протесті також зазначається, що за зверненням прокуратури рішення від 26 жовтня 2006 про виділення земельної ділянки на вул. Академіка Заболотного, 29 площею 9,98 га товариству “Науково-виробнича фірма “Укрінвестбуд” в оренду на 25 років, було скасовано 21 грудня 2006 р. Однак, незважаючи на це, без будь-яких підстав та обґрунтувань рішенням Київради від 24 травня ц.р. попереднє рішення по цій земельній ділянці було відмінено, перше рішення про виділення землі поблизу музею в Пирогово знову набрало чинності.

Прокуратура також нагадує, що згідно з указом президента України “Про невідкладні заходи щодо розвитку Державного музею народної архітектури та побуту України” від 25 червня поточного року КМДА необхідно забезпечити вирішення до 1 серпня ц.р. питання щодо впорядкування землекористування та території зазначеного музею та прилеглих до нього територій, припинення незаконного користування земельними ділянками та території музею та його охоронних земель.

Депутати Київради відхилили протест заступника прокурора на підставі того, що згідно з висновками органу по земельних ресурсах, природоохоронного, санітарно-епідеміологічного органу, органу архітектури та охорони культурної спадщини щодо зазначеної земельної ділянки свідчать про відсутність шкідливого впливу на додержання спеціального режиму використання охоронних земель музею в Пирогово.

Київрада також заявляє, що вимога заступника прокурора щодо незаконності рішення про відведення землі на вул. Академіка Заболотного внаслідок незабезпечення участі громадян в обговоренні містобудівної документації “не ґрунтується на чинному законодавстві”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: