Київрада оголосила війну алкоголікам й наркоманам

При Київській міськадміністрації і районних адміністраціях створять координаційні раді з алкогольних і наркотичних питань.

Київрада прийняла програму протидії зловживанню алкоголем і поширенню наркотиків у столиці. Програма розрахована до 2013 року і буде реалізована поетапно.

Зокрема, до 2010 року при Київській міськадміністрації і районних адміністраціях мають бути створені координаційні раді з алкогольних і наркотичних питань. Вони керуватимуть виконанням районних і міських цільових програм, які серед іншого передбачають обмеження реклами алкогольних напоїв, а також регулювання кількості пунктів, часу і місця їх продажу.

Як повідомила голова комісії Київради з питань охорони здоров'я і соціального захисту Алла Шлапак (блок Черновецького), насамперед передбачається заборонити продаж алкогольній продукції на Хрещатику, ринках, в парках і зонах відпочинку, а також у радіусі 100 м від навчальних закладів. Також центрами соціальних служб для молоді, управлінь освіти і охорони здоров'я будуть створені підрозділи вуличної соціальної роботи в мікрорайонах, молодіжні клуби здорового способу життя при навчальних закладах, "школи соціальних знань" для батьків алко- і наркозалежних.

Крім того, прийнята програма передбачає запровадження з 2010 року програм замісної терапії для наркозалежної молоді. Спільно з управліннями МВС планується поставити на облік тих, хто вживає наркотичні і психотропні речовини. Потенційних споживачів алкоголю і наркотиків серед підлітків виявлятимуть на медоглядах у військкоматах, а для дорослих буде розроблена система наркологічних оглядів. "Ми плануємо співпрацю з правоохоронними органами, оскільки ніхто, окрім них, поки не вів статистику і облік наркозалежних", - пояснив секретар комісії із питань освіти і науки Олексій Давиденко (БЮТ).

Спільний бюджет програми по боротьбі з алкогольною і наркотичною залежністю складе 22,8 млн грн. Не дивлячись на те, що документ був прийнятий одноголосно, деякі депутати вважають такий бюджет нереальним. Так, Сергій Баранов-Мохорт (Партія регіонів) вважає, що в Києві недостатньо кваліфікованих фахівців для виконання передбачених заходів. "До того ж в умовах економічної кризи складно уявити, що в київських навчальних закладах буде розширено штат співробітників і відкриються нові обладнані кабінети. Але ми не могли не підтримати програму, інакше наші опоненти тут же використали б це в політичних цілях", - відзначив Баранов-Мохорт.

Читайте також:

Київрада заборонила продавати пиво та розміщувати Інтернет-клуби в лікарнях

Київ може захлинутися в побутових відходах

Черновецький отримав кредит у 300 мільйонів гривень

В липні кияни заплатять за комунальні послуги вдвічі більше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: