Київрада прийняла нові правила виклику "швидкої": 103 дзвонити в окремих випадках

Київрада затвердила нові правила виклику "швидкої допомоги", тепер диспетчер скеровуватиме виклики в різні служби, які можуть їхати до пацієнта близько години.

Київрада затвердила нові правила виклику швидкої допомоги, що розмежовують, який лікар та на які симптоми має реагувати. На думку депутатів, це крок до єдиної служби 112, яка має запрацювати до Євро-2012.

Нові правила виклику швидкої запрацюють, щойно їх підпише міський голова. Їх спочатку випробують на киянах, якщо їх результати будуть позитивними, поширять на всі українські міста.

При непритомності, якщо болить серце, живіт та є блювота, слід викликати швидку, набирати 103.

Якщо підскочив тиск, зашкалює температура, болять суглоби, викликається невідкадна допомога, слід телефонувати за територіально визначеним для кожного пункту міського номеру. Із психічними розладами - до психіатричної бригади.

У правилах також прописано, за яких симптомів турбувати лікаря-терапевта та лікаря-педіатра.

Заступник столичного голови Алла Шлапак запевняє, що різні номери киянам вивчати не треба. З усіма симптомами можна й далі дзвонити на 103. Кваліфікований оператор направляє дзвінок до швидкої, або невідкладної допомоги, або терапевта за місцем проживання.

Чиновники впевнені, що нові правила зменшать відсоток даремних викликів. Опозиційні ж депутати у нових правилах вгледіли загрозу.

"Якщо у вас гіпертонічний криз, то до вас швидка протягом 15 хвилин не приїде, це буде або дільничний, або невідкладна, яка має право їхати до години", - розповів депутат Київради Олексій Давиденко.

А ще невідкладна їде лише за місцем проживання, то якщо високий тиск чи температура заскочили на роботі, існує ризик, що жодна служба до пацієнта не доїде.

Читайте також:

Водія швидкої з кортежу Януковича назвали винним у ДТП

У Запоріжжі обстріляли машину "швидкої допомоги"

У Чернігові пацієнт погрожував працівникам швидкої допомоги автоматом

ВідеоНові правила виклику швидкої допомоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: