Київрада роздала більше 2000 га землі

1 жовтня Київрада роздала понад 2 тис. га землі. Про це в заявив лідер депутатської групи в Київраді Віталій Кличко.

За підрахунками експертів та депутатів, 1 жовтня Київрада роздала понад 2 тис. гектарів київської землі.

Про це в інтерв’ю журналістам заявив лідер депутатської групи в Київській міській раді Віталій Кличко.

Віталій Кличко
УНІАН
Віталій Кличко заявляє про розбазарювання Київрадою великої кількості землі
Він підкреслив, що точну інформацію про площу розданої у понеділок на сесії Київради столичної землі депутати підрахувати не можуть, оскільки досі не можуть отримати документів рішень Київради, але сумарно вона становить більш як 2 тис. га.

“Ми не можемо підрахувати, скільки всього було роздано землі в столиці, тому що нам не видають рішення Київради. Крім того, практично всі питання розглядалися без проектів рішень, тобто депутати не були ознайомлені, що це за земля, де вона знаходиться, яка її площа. Ми не маємо цих даних. Тільки совхоз “Хотівський” - це близько 1,5 тис. га! Таких питань було багато. 90% з 609 питань, винесених на сесію, стосувались землекористування. За підрахунками різних експертів, депутатів, всього було роздано понад 2 тис., а може й три тис. га київської землі”, - сказав Кличко.

Він підкреслив, що на сьогодні залишається незрозумілою позиція депутатів з фракції “Наша Україна” в Київраді, яка входить в об’єднання “Демократичний Київ”, а насправді голосувала на сесії 1 жовтня, підтримуючи пропозиції нинішнього мера Леоніда Черновецького.

Кличко повідомив, що ще вчора обговорював цю тему з керівниками партії “Народний Союз Наша Україна”, і вони негативно оцінили дії фракції “Наша Україна” в Київраді і все, що відбулося на сесії.

Він також поінформував, що завтра планує зустрітися з президентом України Віктором Ющенком щодо цього ж питання.

За словами Кличка, його фракція зараз готує матеріали для позову до суду щодо прийнятих незаконно рішень Київради. Такі ж позови, за його інформацією, готує і фракція БЮТ в Київраді.

“Ми окремо звертаємось з позовом до суду, і ми хочемо, щоб наші позови окремо розглядались. Немає значення, скільки позовів і від якої політичної сили. Ми відстоюємо інтереси киян і впевнені, що ці дії повинні бути адекватно оцінені, і люди, причетні до цих незаконних дій, повинні нести відповідальність”, - підкреслив Кличко.

Як повідомлялося, 1 жовтня Київрада без участі фракцій БЮТ, Партії регіонів і групи Кличка підтримала виділення більш як 400 земельних ділянок, які були внесені до порядку денного сесії без інформації про ці землі, окрім реєстраційного номера справи.

На переконання депутатів від БЮТ та групи Кличка, сесія Київради 1 жовтня була проведена саме в цей день (після парламентських виборів), щоб ухвалити рішення про виділення такої кількості землі.

Під час сесії трапилась бійка між представниками промерської більшості та опозиції через те, що “бютівці” намагалися забрати картку для голосування депутата, який перебував у цей день поза межами України, однак його голос зараховувався у результат голосування.

Опозиція заявила про використання таким чином близько 15 депутатських карток.

Реакція Блоку Черновецького

Співголова фракції Блоку Леоніда Черновецького у Київраді Алла Шлапак назвала „абсолютно некомпетентними” заяви політиків про розгляд на пленарному засіданні Київської міської ради 1 жовтня великої кількості земельних питань.

Про це повідомили у прес-службі Київради.

За її словами, „на пленарному засіданні Київради, що відбулося 1 жовтня, розглядалась абсолютно не та кількість питань, яка заявляється опозицією. Було розглянуто стільки ж питань, скільки зазвичай розглядалося у разі, якщо засідання відбувалися не двічі на місяць, а один. У порівнянні з подібними засіданнями, 1 жовтня розглядалося навіть менше питань”.

„Окремо хочу пояснити ситуацію із земельними питаннями, - зазначила Шлапак. - Існує декілька категорій таких питань. Зокрема, розглядалися питання продажу земельних ділянок, які забезпечують надходження до бюджету. Потім - протести прокуратури. Їх 1 жовтня теж було досить багато. Було декілька питань, пов‘язаних з відміною скандальних рішень там, де протестує громада. Була незначна кількість питань про надання землевідведень юридичним особам. Ці землевідведення пов‘язані або з наявністю там майна, або з будівництвом за кошти державного чи міського бюджету”.

Співголова фракції Блоку Черновецького також пояснила, що розгляд значної кількості питань про надання земельних ділянок фізичним особам для будівництва, експлуатації приватних будинків та для садівництва був пов’язаний з тим, що колись ці питання майже не розглядалися. „Нарешті цю ситуацію розблоковано, і ті люди, які роками чекали на отримання акту на землю, на якій вже десятиліттями побудовані їхні будинки, нарешті це право отримали”, - сказала Шлапак.

Вона також додала, що „у понеділок було прийнято дуже важливе рішення, коли землі під комплексну забудову будуть надаватися тим людям, які стоять на квартирних чергах. Вони відмовляються від місця в черзі взамін на отримання земельної ділянки під будівництво. Тому ті, хто називає астрономічні цифри земельних рішень, прийнятих 1 жовтня, просто не розуміються на системі прийняття подібних рішень”.

Крім того, Шлапак спростувала заяви опозиції про відсутність кворуму на вищезазначеній сесії Київради.

„У засіданні брали участь 67 депутатів, тобто – кворум був. Через сесійну залу пройшли далеко не всі питання. Олесь Довгий, як головуючий на пленарному засіданні, за ініціативи депутатів деякі питання знімав з розгляду, деякі питання не набирали необхідної кількості голосів. Тому говорити, що всі питання були затверджені також є неправдою”, - підсумувала Шлапак.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: