Київрада виділила 11 мільйонів на церкву Московського патріархату

Депутати столичної міськради визнали, що виділили гроші УПЦ МП в умовах, коли частково припинено фінансування харчування дітей у школах і не оплачено навчання дітей-сиріт.

Депутати Київради виділили 11 млн гривень на будівництво Свято-Воскресенського кафедрального собору Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Його будівництво почалося в районі Московської площі у столиці. Це значних розмірів комплекс на 22 тис. кв. м, в якому, окрім собору на 5 тис. прихожан, проектувальники заявили резиденцію митрополита, численні офіси, гімназію, духовно-просвітницький центр, готель для паломників, телестудію, конференц-зал на 1 тис. осіб, спорткомплекс і підземний паркінг на 126 місць .

Рішення про виділення грошей з міського бюджету було внесено "з голосу" головою постійної комісії Київради з питань бюджету Романом Ярошенком. Як повідомила депутат Київради від Блоку Кличка Наталія Новак, зроблено це було на прохання секретаря Київради Олеся Довгого. "Я думаю, що до Довгого звернулися вищестоящі особи, бо держава серйозно зайнята опікою цього проекту", - пояснює депутат.

Земельну ділянку у майже 4 га для будівництва кафедрального собору було виділено київською владою в 2007 році. Тоді ж разом з митрополитом Володимиром наріжний камінь нового Свято-Воскресенського собору закладали президент Віктор Ющенко, прем´єр Віктор Янукович і мер Леонід Черновецький. Тоді на будівництво нового собору градоначальник пожертвував 5 кг сусального золота на куполи.

В УПЦ МП підтвердили, що зверталися до Київради з проханням про виділення бюджетних коштів на будівництво. "Я вірю Київраді, і ми вдячні депутатам за це рішення, але поки що говорити про те, що у нас є постійне бюджетне фінансування, зарано", - вважає прес-секретар предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко.

У свою чергу депутат Новак висловила здивування тим фактом, що допомогу церкві Київрада надає в умовах, коли бюджет міста катастрофічно не виконується. "Ми повинні заплатити різницю тарифів, у нас частково припинили фінансування харчування дітей у школах і не оплачено навчання дітей-сиріт", - нагадує вона.

Читайте також:

Московський патріархат попросив у Януковича Херсонес

Черновецький відродить у Києві культуру і займеться історією нацменшин

Московський патріархат побудує храм на фундаменті Десятинної церкви

Януковичу дорікнули за надмірну увагу до Московського патріархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: