Київрада відмінить приватизацію більше 300 об’єктів нерухомості

КМДА планує скасувати приватизацію понад 300 об'єктів нерухомості. Після рішення Київради ці об'єкти будуть в судовому порядку повернуті у власність міста.

На початку вересня, на найближчій сесії, Київрада планує скасувати приватизацію понад 300 об'єктів нерухомості. Деякі з них вже встигли піти в приватні руки, деякі лише з'явилися у програмі приватизації на 2007-2010 роки.

Як пояснив заступник мера Олександр Мазурчак, після рішення Київради ці об'єкти будуть в судовому порядку повернуті у власність міста. "У тому, що депутати проголосують, я не сумніваюся", - сказав Мазурчак.

З того, що хотіли продати, виключати, приміром, будівлі Антимонопольного комітету Києва, главків мерії, приміщення міліції, податкової. Зараз їх вилучили з програми приватизації. Якщо б вони були продані, КМДА довелося б платити за оренду своїх же приміщень, відповідно збільшилися б витрати на утримання аппарату. Крім того, нові власники в будь-який момент могли виселити чиновників з приміщення.

"Більшість об'єктів зі списку підпадають під заборону на приватизацію. Але приписувалася нічого не варта фраза" з наданням іншого приміщення ". Його або не надавали, або писали міфічну адресу, якої немає в природі", - розповів Мазурчак.

За його словами, частина приміщень вже була продана – райвідділів міліції, главку з благоустрою, кількох структур. Кому – у мерії не кажуть, посилаючись на таємницю слідства. При цьому на балансі міста – більше 50 тисяч квадратних метрів вільних площ, які не були здані в оренду. Проте до списку приватизації потрапляли будівлі і "смачніші" - тільки на Хрещатику налічується більше десятка адрес, є і об'єкти на бульварі Шевченка, вулиці Богдана Хмельницького.

Крім того, як сказав Олександр Мазурчак, зараз готується список земельних ділянок, які також будуть вилучені у приватників: "Вже виявлено близько 100 ділянок, які були передані з порушеннями. Вони - в Конча-Заспі, Феофанії. Розглядається можливість повернення місту Жукова острова. Але конкретніше сказати не можу. Ведеться слідство ".

Також багато порушень у землевідведеннях знайшли в прибережних зонах. "Проти екс-керівника" Плесо "порушено з цього приводу кримінальну справу. Ми були готові до численних порушень, коли прийшли працювати в мерію. Але такий рівень бардака навіть уявити собі не могли", - говорить Мазурчак.

При цьому комісія Київради з питань власності запевняє, що відношення до процесу сумнівної приватизації не має. "Спірні питання через нашу комісію не проходили, їх вносили з голосу депутати з Блоку Черновецького. А просто за адресою складно визначити, що це за приміщення", - сказав голова комісії Володимир Дайнега.

Читайте також:

КМДА перевірила будівництво нового метро у Києві

КМДА закупить 50 вагонів за 400 млн гривень для запуску метро на Теремки

У Києві подорожчала оренда квартир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: