Київрада заборонила забудову історичної частини столиці

Заборона діятиме тимчасово - до чіткого визначення буферної зони ансамблю споруд Софійського собору.

Київська міськрада прийняла рішення про призупинення проведення робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель в межах вулиць Ірининської, Рейтарської, О.Гончара, Великої Житомирської, Михайлівської та Михайлівського провулку.

Як повідомили в київській мерії, заборона діятиме до затвердження відповідного проекту детального плану території буферної зони ансамблю споруд Софійського собору та з урахуванням пропозицій робочої групи з перевірки дотримання вимог збереження пам’яток та традиційного характеру середовища при забудові та реконструкції в межах центрального історичного ареалу міста Києва.

Як зазначили у прес-службі, прийняте рішення не розповсюджується на здійснення будівництва споруд, необхідних для інженерного забезпечення та життєдіяльності міста.

Документ зобов’язав Київську міськдержадміністрацію забезпечити розроблення проекту детального плану території буферної зони Софійського собору та поклав координацію розробки проектів на цій території.

Нагадаємо, скандал навколо забудови території, прилеглої до Софійського собору, точиться вже не перший рік.

Експерти ЮНЕСКО ще в 2009 році рекомендували українській стороні розширити буферну зону - територію, на якій будь-яке будівництво має узгоджуватися з цією організацією) Софійського собору до Хрещатика та Бессарабської площі, а також ввести мораторій на зведення висотних будівель в центрі міста і на схилах Дніпра - буферна зона Києво-Печерської лаври.

Читайте також:

В БЮТ заявляють, що у музею "Пирогово" хочуть відібрати 20 гектарів землі

Суд повернув Києву землі на півмільярда гривень

У Києві під Хрещатиком з'явиться підземний паркінг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: