Київська фірма, яка викинула на звалище людські кінцівки, може відбутися штрафом

Лікарі застерегли, що біологічний матеріал небезпечний і через СНІД, і через купу гепатитів, які навіть не ідентифікуються.

Відколи на Сумщині на звалищі знайшли ампутовані людські ноги, розслідування поліції фактично не просунулося, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Представників фірми не знайшли, невідоме й місцезнаходження ще шісти фрагментів тіл, які фірма забирала з тими одинадцятьма, що опинилися на звалищі.

Поліція розіслала медзакладам запити та призначила експертизи. "Розпочато кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів, які виділялися на утилізацію людських кінцівок", - розповів перший заступник прокурора Сумської області Ігор Задоренко.

Винуватець може просто відбутися штрафом – це якщо фірму знайдуть і вину доведуть. Та, схоже, що окрім вивіски на її існування ніщо не вказує. Телефон фірми не відповідає.

Варто зазначити, що біологічні відходи, знайдені на звалищі в Білопіллі, належать до першого класу небезпеки. "Це і СНІД і маса гепатитів, причому гепатити, які навіть не підлягають діагностиці. Тобто, це все потенційно небезпечний матеріал", - розповів заступник головного лікаря Сумського обласного патолого-анатомічного бюро Андрій Лоболюк.

ВідеоЩо за нинішніми законами загрожує фірмі, яка викинула біовідходи на сміттєзвалище

В обласному патологоанатомічному бюро повідомили, що фірма тричі вивозила біологічні відходи – загалом забрали на утилізацію 245 кілограмів.

Вартість утилізації одного кілограма біоматеріалу становить 22 гривні – виходить, що фірма з Борисполя заробила на цьому 5 тисяч 390 гривень. Якщо відмінусувати бензин, витрачений на транспортування відходів, зарплатню водія - чистого прибутку не залишиться.

Експерти, які працюють на утилізаційному ринку кажуть, що така діяльність може бути вигідною лише, якщо компанія, що займається перевезеннями, такий вантаж братиме і викидатиме попутно.

Нині проконтролювати діяльність таких фірм практично неможливо. "На жаль, Мінприроди не має такого, скажемо так, інструменту як предліцензійна перевірка. Тому, на жаль, відбуваються випадки, коли ліцензіати, не маючи насправді обладнання, відповідних приміщень, техніки отримують ліцензію", - зізнався новопризначений заступник міністра екології Віктор Канцурак.

Скільки таких фірм-пустишок - в Мінекології знатимуть через місяць, коли перевірять усі компанії, що займаються утилізацією біоматеріалу. Окремо обіцяють розібратися і з фірмою, яка вивантажила медичні відходи на звалище.

Депутати у свою чергу також перейнялися проблемою та запропонували у новому законопроекті перед видачею ліцензій перевіряти не лише документи, а й виробничі потужності. Втім, у першому читанні голосування нардепи провалили.

На часі відомо, що покарання у цій історії точно отримає міський голова Білопілля, який не подбав про охорону сміттєзвалища, де і вивантажили біоматеріал. Екоінспекція вже виписала йому адмінпротокол та штраф.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: