Київська медицина стане платною не раніше березня

Столична влада запевняє, що зараз лікарні Києва приймають хворих безкоштовно.

Лікарня
УНІАН
Офіційна плата за медичні послуги у київських лікарнях може бути запроваджена не раніше 1 березня цього року.

Про це заявила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ірена Кільчицька.

"На сьогодні жодна послуга, жодний тариф – ми їх не ввели. І раніше 24 лютого не введемо", - сказала вона.

Заступник київського мера наголосила, що інформація про те, що в столиці вже запроваджена платна медицина, не відповідає дійсності.

"Те, що існує зараз, існує давно", - відзначила Кільчицька, натякнувши на те, що столичним пацієнтам і так доводиться оплачувати чи не всі послуги лікарень.

Заступник голови КМДА, крім того, нагадала, що проект розпорядження про введення тарифів на послуги у 18 комунальних лікувальних установах був розміщений на сайті мерії 24 січня. Відповідно до процедури підписання такого типу актів, він може бути підписаний лише за місяць, не раніше 24 лютого. Таким чином, платні послуги можуть бути, за її словами, вже починаючи з березня.

Кільчицька також зазначила, що проект передбачає оплату за практично всі існуючі медичні послуги. У перелік включено близько 12 тисяч тарифів, а загалом їх буде близько 17 тисяч. Зараз триває розрахунок вартості послуг.

Кільчицька уточнила, що тарифи враховують рентабельність медичних підприємств, виходячи з 30%. Вони вищі, ніж ті ціни, які, за її словами, доводилося платити киянам, і які діяли в медичних установах донині, і де відсоток рентабельності становить 10%. Середнє підвищення тарифів, за даними чиновника, становить 22%.

Кільчицька також відзначила, що розпорядження столичної прокуратури, в якому зазначається, що платна медицина порушує конституційні права киян, має зауваження не до змісту, а до формулювань документа, підготованого мерією.

Зараз документ доповнений списками пільговиків (у них 800 тисяч людей, включаючи дітей), яким медична допомога буде надаватися безкоштовно. Крім того, безкоштовною має бути перша консультація лікаря.

Всі гроші, отримані за медичні послуги, за словами Кільчицької, будуть проходити через каси. Лікарі будуть залишати кошти на свої потреби, але їх обіцяють жорстко контролювати. Бюджетне фінансування лікарень буде урізане.

Нагадаємо, про введення тарифів на оплату послуг у медичних закладах Києва представники міської влади заявили ще у грудні минулого року.

Пізніше прокуратура столиці заявила, що низка положень документа про платну медицину порушує конституційні права людини.

Читайте також:

Медицина у Києві стане платною

Черновецький порушує конституційні права киян

Ющенко знову скасував тарифи Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: