Київська мерія назвала ціни на медичні послуги

Столична влада планує зробити платними послуги щонайменше семи лікарень.

Київська міська державна адміністрація планує встановити тарифи на медичні послуги, що надаються сімома лікарнями столиці.

Про це йдеться у проекті розпорядження "Про регулювання тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними закладами охорони здоров'я" від 16 червня.

Документ передбачає встановлення плати на послуги, що надаються Київською міською наркологічною клінічною лікарнею "Соцітерапія", Київською міською станцією швидкої медичної допомоги та медицини катастроф, Центром "Здоров'я", Шкірно-венерологічним диспансером, Поліклінікою № 1 та Поліклінікою № 2.

Середні ціни в документі становлять менше 100 гривень за прийом в одного лікаря. Так, візит до терапевта після запровадження тарифів коштуватиме 25,8 гривні, до гінеколога від 27,8 гривні до 78,3 гривні. Поговорити з психологом коштуватиме 37,9 гривні. За манікюр попросять трохи більше 45 гривень, а за стрижку в медустановах - від 35 до 50 гривень. Щоб оформити медичну документацію, доведеться заплатити 16 гривень.

Є в документі й суттєво вищі тарифи, по 100-200 гривень але вони стосуються переважно косметичних послуг, наприклад нарощування нігтів. Високі тарифи встановлюються також у наркологічній лікарні "Соцітерапія" - до 1700 грн за лікування розладів психіки, викликаного вживанням наркотичних речовин.

Як зазначається в проекті київської влади, "тарифи на платні послуги встановлюються з метою недопущення необґрунтованого зростання тарифів на платні послуги".

Згідно з документом, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення КМДА повинне забезпечити застосування тарифів на платні послуги (встановленими цим розпорядженням) у суворому дотриманні вимог постанови Кабміну про затвердження переліку платних послуг.

Необхідність у встановленні тарифів на послуги медичного характеру пояснюють зміною порядку регулювання тарифів на медпослуги та змінами економічних умов (зростання тарифів на компослуги, зростання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення тощо) та з метою раціонального використання бюджетних коштів.

"Отримання власних надходжень до спеціального рахунку створить умови закладам охорони здоров'я отримувати та витрачати на нагальні потреби ці кошти А саме: на медикаменти, харчування, обладнання, реактиви, предмети медичного призначення", - йдеться в повідомленні регуляторного акта.

Столична влада переконана, що цей проект розпорядження сприятиме покращенню результатів фінансово-господарської діяльності лікувально-профілактичних закладів державної та комунальної форми власності.

Нагадаємо, наміри запровадити платну медицину в столиці є однією з підстав критики мера Леоніда Черновецького та його команди.

22 червня в Секретаріаті президента відбудеться засідання, присвячене питанню відсторонення Черновецького від посади голови КМДА.

З відповідною ініціативою раніше виступила Верховна рада.

Читайте також:

Відставка Черновецького вирішиться 22 червня

Рада рекомендувала відсторонити Черновецького

Черновецький поставить у Києві пам'ятник Нельсону Манделі

Черновецький зробить із мерії картинну галерею для туристів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: