Київська мерія підвищить комунальні тарифи у півтора рази

У мерії знову заговорили про те, що комунальні тарифи в столиці необґрунтовано занижені.

Зараз у київській мерії визначають, на скільки підняти тарифи на комунальні послуги, щоб довести їх "до економічно обґрунтованого рівня". Підвищитися в півтора рази вони можуть вже до осені.

"Те, що тарифи економічно обґрунтовані, зрозуміло всім. Недавно про це заявив і міністр ЖКГ. Кияни у кращому положенні, ніж жителі інших міст, де немає таких низьких розцінок на воду або теплову енергію вже давно", – заявив начальник главку житлового господарства Володимир Стороженко.

За його словами, ціни мають намір підняти на все, у тому числі й по квартплаті, але заздалегідь у всіх будинках проведуть громадські слухання, де жителі і повинні вирішити, від яких послуг ЖЕКу вони хочуть відмовитися, щоб зменшити плату.

Перший заступник мера Анатолій Голубченко підтвердив, що зараз ведуться розрахунки. "Я якраз цим займаюся, але визначені нові тарифи будуть не скоро, не раніше осені. Поки пройшла тільки перша нарада". Вже з 1 травня мають намір підвищити ціни на опалення. Як повідомлялося, їх хочуть повернути до рівня вересня минулого року, тобто вони можуть вирости в 1,5-2 рази.

"Ми маємо намір повернути в дію старі тарифи, що були в Києві до вересня, тобто до підписання Меморандуму. Його дія завершилася 15 квітня. Якщо ми цього не зробимо, місту припинять подавати газ. Зараз тариф покриває собівартість опалення на 51%, а той, що введемо, – вже на 62%", – сказав Голубченко. У квітні спливає термін Меморандуму між КМДА, "Нафтогазом" і "Київенерго", згідно з яким тарифи на опалення й гарячу воду були знижені, а на холодну воду і квартплату з 1 червня минулого року підвищилися в 2-3 рази. Щоправда, Меморандум можуть і продовжити, якщо уряд вирішить не йти на непопулярні заходи.

Рівень тарифу залежить і від того, який бюджет буде у міста. Якщо грошей у скарбниці виявиться замало – він підвищиться більше. "Зараз йдуть консультації з Кабміном. Тарифи покривають 50-55% собівартості енергопослуг. Все залежатиме від ціни на газ і електроенергію, розміру міськбюджета, субсидій і субвенцій з держбюджету. Обговорюється і програма допомоги незахищеним верствам населення. Різницю в тарифах перераховуватимуть малозабезпеченим", – сказав голова комісії Київради по ЖКГ і глава "Київенергохолдинга" Юрій Бондар.

Зараз кияни, за словами керівника Головного інформаційно-обчислювального центру Станіслава Каплуненка, оплачують послуги добре: "У січні заплатили по платіжкам 95,6%, лютому – 95,5%, в березні – 102,6% (з урахуванням боргів)".

Читайте також:

Комунальні тарифи прив'яжуть до доходів громадян

Мінекономіки вимагає підвищити ціни на газ для населення на 20%

Киянам знову погрожують підняти тарифи на тепло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: