Київська мерія продасть один з найдавніших храмів Подолу

У храмі налаштовані рішуче - обіцяють зібрати церковну раду, організувати прихожан і піти з корогвами до Януковича.

Київська міськдержадміністрація має намір продати приміщення на Подолі по вулиці Хоревій, 5а, в якому розташований храм Миколи Чудотворця, більш відомий киянам під назвою церкви Миколи Притиска.

Інформація Головного управління комунальної власності про пошук оцінювача для визначення ринкової вартості об'єкта, що належить територіальній громаді Києва, днями була оприлюднена у муніципальній газеті "Хрещатик".

Оцінювача зазвичай шукають з метою викупу приміщення орендарем. Згідно з повідомленням, орендарю запропонують придбати приміщення площею 454 кв.м.

У храмі налаштовані рішуче. "Завтра приїжджає настоятель, ми зберемо церковну раду, організуємо прихожан і підемо з корогвами до Януковича!" - сказав староста храму Михайло Балаж.

За його словами, про плани продажу храму він чув ще 2 роки тому і навіть писав листа мерові з проханням не допустити цього. Адже будівля храму - пам’ятник архітектури, який побудували в 1631 році на місці дерев’яної церкви (довгий час учені вважали церкву Миколи Притиска найдавнішою будівлею на Подолі).

У главку комунальної власності вчора відмовили в коментарі, пославшись на те, що їх начальник - на лікарняному. Глава комісії з власності Київради Володимир Дейнега сказав, що, можливо, оголошення - якась помилка.

Водночас, заступник глави адміністрації президента Ганна Герман, коментуючи цю подію, категорично заявила, що "храми в Україні ніколи продаватися не будуть". "Храми в Україні продаватися не будуть - ніколи, ні за яких обставин і ні за якої влади", - наголосила Герман.

Герман додала, що мала розмову із в.о. голови КМДА Олександром Поповим, який також висловив своє обурення цією інформацією і запевнив, що "цього не може бути, тому що цього не може бути".

Як відомо, храм Миколи Чудотворця зведено наприкiнцi XVII cт. на мicцi старої дерев’яної церкви. Деякий час вважався найдавнiшою спорудою Подолу (будiвництво датувалось 1631 роком).

Службу в храмі відправляє священство УПЦ Київського патріархату.

Читайте також:

У Києві реконструюють Поштову площу

Монумент Незалежності у Києві може обвалитися

Софія Київська уникнула "чорного списку" ЮНЕСКО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: