Київська міліція відмовилась порушувати справу через загибель тварин у зоопарку

Міліцією проводиться розслідування щодо смерті слона і верблюда. Проте порушувати кримінальну справу правоохоронці не планують - немає складу злочину.

Міліція і прокуратура не можуть визначитися, за якою статтею порушувати кримінальну справу за фактом загибелі тварин в Київському зоопарку, оскільки за отруєння тварин в кримінальному кодексі не передбачено покарання. Про це заявила прес-офіцер Шевченківського райуправління міліції Марина Макаренко.

За її словами, міліцією проводиться розслідування щодо смерті слона і верблюда. Зараз обстеження внутрішніх органів слона проводять Київське бюро судмедекспертизи (відділення гістології) та Інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Труп тварини передано на кафедру анатомії тварин університету біоресурсів.

"Поки що відмова про порушення кримінальної справи ґрунтується на п. 2 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу – немає складу злочину. За отруєння тварин в кримінальному кодексі не передбачено покарання. Міліція і прокуратура намагаються зрозуміти, за якою статтею порушувати кримінальну справу, якщо експертиза буде позитивною", - заявила Макаренко.

Вона відзначила, що попередньо розглядається можливість застосування до цієї ситуації статті 194 КК – "Умисне знищення або пошкодження майна".

"І слона можна розглядати як майно. Що стосується додаткової охорони зоопарку міліцією, то від керівництва зоопарку до нас такі прохання не надходили", - додала прес-офіцер Шевченківського райуправління міліції.

Кажучи про померлу самку бізона, Макаренко також відзначила, що бізони живуть 20–25 років, цій самці було 26, тому крім версії про отруєння розглядається можливість смерті від фізіологічної старості.

"Зараз продовжуються дослідження причин смерті тварин. Експертиза проводиться від одного до двох місяців. За цей час всі дослідження мають бути завершені і оприлюднені остаточні причини смерті", - сказала представник міліції.

Нагадаємо, 30 травня в Київському зоопарку загинула самка бізона Вія, 25 травня – верблюдиця, а 27 квітня азіатський слон Бой.

Київський міський голова Леонід Черновецький звернувся до керівництва МВС в місті Києві і до прокуратури міста з вимогою негайно відкрити провадження у справі за фактами загибелі тварин зоопарку і провести всі необхідні слідчі дії з метою встановлення причини їх загибелі, обставин і осіб, винних в цьому.

Читайте також:

Слон Бой у Київському зоопарку помер від виснаження

Черновецький відсторонив директора Київського зоопарку через смерть тварин

У Київському зоопарку померла чергова тварина

У Київському зоопарку заявили, що верблюдицю отруїли терористи

ВідеоСлон Бой у Київському зоопарку помер від виснаження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: