Київська міліція заарештувала шістьох "чорних трансплантологів"

Правоохоронці виявили вже 25 осіб, яких чорні трансплантологи схилили до видалення нирки. за операцію донори отримували винагороду у 10 тисяч доларів.

У справі "чорних трансплантологів" з київського Інституту ім. Шалімова заарештовані шестеро членів злочинної групи. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник.

"Арештовані не тільки троє лікарів, всього членів групи шестеро. Все почалося з того, що в Ужгороді ми знайшли людину, яка і розповіла нам про ситуацію з незаконними операціями, зав'язаними на столичних іменитих лікарів", - сказав він.

"Ім'я інформатора я вам сказати не можу, але завдяки йому вдалося розкрутити весь злочинний ланцюжок. У цю групу входили не тільки люди, які безпосередньо робили забір органу і пересадку, але й ті, хто займався агітацією донорів, перевезенням і супроводом", - заявив Фаринник.

За його словами, "на сьогодні є 25 осіб, яких схилили до видалення нирки". "Основну частину донорів оперували в клініках Баку, частину операцій проводили в Інституті ім. Шалімова", - зазначив заступник міністра.

"Ми виїжджали в Баку - факт незаконних операцій підтвердився. Наші медики їздили туди оперувати своїх співвітчизників у приватному порядку, а це з точки зору нашого законодавства - злочин", - додав Фаринник.

"Незважаючи на те, що в міліцію донори не заявляли, претензій до лікарів не мають і отримали винагороду 10 тисяч доларів, всіх їх слідчі визнали потерпілими у справі. Зараз ми шукаємо інших донорів", - зазначив він.

Нагадаємо, 14 жовтня правоохоронці заарештували трьох лікарів Інституту імені Олександра Шалімова за підозрою у справі "чорних трансплантологів".

Раніше, в серпні 2010 року департамент МВС по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми заявив про розкриття злочинної групи, яка займалася продажем людських органів і "чорних трансплантологів".

Начальник департаменту Юрій Кучер тоді розповів, що організована злочинна група (ОЗГ), в яку входили чотири лікаря київської клініки імені Шалімова, нібито вербувала через Інтернет донорів, як правило молодих жінок з хорошим здоров'ям, і пропонувала їм продати внутрішні органи, зокрема нирку.

Читайте також:

У Білорусі впіймали українських "чорних трансплантологів"

Лікарська недбалість: після візиту до стоматолога юнак потрапив у кому

"Чорних трансплантологів" випустять із СІЗО: їм треба оперувати

У США викрили найбільшу медичну аферу в історії за участю українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: