Київська онколікарня потерпає від нестачі коштів

Якби лікарню фінансували на належному рівні, у Києві б від раку щорічно вмирало на 40% менше людей.

Київські хворі на рак майже не отримують ніякої допомоги від держави - їхнє лікування повністю на їхніх плечах. Таку заяву зробив головний лікар Київської онколікарні, який звернувся до ТСН, бо вже не може терпіти далі безгрошів'я.

Головний лікар Київської онколікарні Геннадій Олійниченко вирішив розповісти те, про що його колеги зазвичай сором'язливо мовчать.

Мовчати безглуздо, досить обманювати один одного – безкоштовної медицини не існує, запевняє він.

Так, це не сенсація, але головний лікар розкриває деталі і веде до пацієнтів: "Інна Качук приїхала з Ізяславу Хмельницької області. Ця пацієнтка заплатила за хіміотерапію півтори тисячі гривень, попереду ще 6 курсів, сама у декреті. Чоловік заробляє близько 2 тисяч гривень. Вони викрутилися завдяки допомозі від родичів".

Ще одна палата – лежить пенсіонерка, яка, згідно з 49-ою статтею Конституції, мала б отримувати безплатну медичну допомогу. Насправді ліки приносить сама – 6 тисяч гривень за пляшку. Поки що допомагають діти. Потрібно ще 6 таких курсів.

Лікарню фінансують на 10 відсотків від потреб, каже головний лікар. У медиків немає виходу, окрім як змушувати пацієнтів самим купувати ліки.

Якби лікарню фінансували на належному рівні, у Києві б від раку щорічно вмирало на 40% менше людей – тобто 2 тисячі життів. Людина, що лягає під опромінення, могла б одягти маску, яка облягає голову і фіксує пацієнта, але в Україні їх не продають, лікарня замовити також не може. Така маска коштує 600-700 гривень.

Так само сучасний закордонний апарат, вартість якого - кілька мільйонів доларів, потребує сотні тисяч доларів на рік для профілактики і обслуговування.

З вікна головного лікаря видно недобудований сучасний комплекс, який почали зводити ще 5 років тому. Не вистачає 70 мільйонів гривень на роботи всередині, де вже стоїть апаратура для виявлення раку на молекулярному рівні на ранній стадії.

Читайте також:

Україна стала полігоном для випробування ліків

Вчені встановили механізм виникнення раку легенів у курців

В Україні випробують вітчизняний препарат проти раку

 

ВідеоКиївська онколікарня потерпає від нестачі коштів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: