Київська влада дала старт ліквідації районних рад

Депутати Київради вирішили, що районні ради не є обов’язковою складовою системи місцевого самоврядування столиці і попросили парламент закріпити цю норму законодавчо.

Київська міська рада 25 серпня звернулася до Верховної ради з пропозицією ліквідувати районні ради столиці.

За відповідне звернення з проханням внести зміни до закону "Про столицю України – місто-герой Київ" проголосували 65 депутатів Київради, серед них 8 представників опозиційної фракції БЮТ.

В.о. голови Київської міськдержадміністрації Олександр Попов запропонував скоротити районні ради, залишивши районні державні адміністрації, що прямо будуть підкорятися КМДА.

"Ми просимо розглянути можливість надання Києву повноважень у вирішенні питання, чи будуть райони в Києві і районні ради, або буде тільки вертикаль влади Київської міськадміністрації - районні держадміністрації, що будуть підпорядковані Київської міськадміністрації", - сказав пояснив він.

Зокрема, у прийнятому Київрадою зверненні йдеться, що Конституційний суд у своєму рішенні від 2001 року дав висновок, що районні ради не є обов’язковою складовою системи місцевого самоврядування в Києві.

"Таким чином, відповідно до положень Закону "Про столицю України – місто-герой Київ", територіальна громада міста Києва та Київська міська рада наділені меншими можливостями у вирішенні питань місцевого значення у порівнянні з іншими територіальними громадами та міськими радами міст з районним поділом, що не повністю узгоджується із положеннями ч. 4 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка закріплює, що надані органам місцевого самоврядування повноваження повинні бути, як правило, повними", - підкреслюється у зверненні.

Як зазначено у пояснювальній записці до звернення, метою його прийняття є ініціювання розгляду парламентом питання удосконалення існуючого правового статусу місцевого самоврядування у м. Києві.

Читайте також:

Київські ради ліквідують без глядачів

Черновецький про свою відставку: "Дурниці це все, я вас прошу"

Попов погрожує київській мерії новими звільненнями

ВідеоКиївська влада дала старт ліквідації районних рад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: