Київська влада провела незаконні операції з майном на 215 мільйонів

Контрольно-ревізійне управління знайшло величезні збитки та порушення у операціях, які столична влада проводила з комунальним майном.

Внаслідок незаконних операцій з передачею в оренду та відчуженням комунального майна, а також реалізації частки Київської міської ради у статутних фондах суб’єктів підприємницької діяльності, бюджет столиці втратив понад 215 мільйонів гривень.

Як повідомили у Головному контрольно-ревізійному управлінні, про це свідчать результати державного фінансового аудиту виконання бюджету Києва за 2007-2008 роки та перший квартал 2009 року. Перевірка була проведена у березні-липні цього року за дорученням Кабінету міністрів.

Так, прості іменні акції, що належать Київраді, й вартість яких еквівалентна вартості внесених у 2000 році до статутного фонду ЗАТ "Гірськолижний спортивний комплекс "Протасів Яр" основних коштів і права користування земельною ділянкою в Києві загальною площею 5,39 га, було продано за 2,02 мільйона гривень. В той же час, на момент відчуження у 2007 році вартість такої земельної ділянки становила більше 107,9 мільйона гривень.

Також за заниженими цінами (за 300 тисяч гривень) було продано нежитлове приміщення по вулиці Тургенєвській, 21, загальною площею 456,9 квадратних метрів, що було внесене Київрадою у статутний фонд ТОВ "ФК "Арсенал - Київ", хоча його реальна вартість на момент продажу становила не менше 9 мільйонів гривень.

У КРУ відзначили, що вкрай малі доходи отримує бюджет Києва від передачі в оренду комунального майна. Розміри ставок орендної плати за користування нежитловими приміщеннями комунальної власності занижувались, а при визначенні порядку розподілу орендної плати між орендодавцем і бюджетом міста не враховувались інтереси територіальної громади щодо необхідності збільшення надходжень до бюджету.

Зокрема, у 2007-2008 роках органами місцевого самоврядування Києва приймались рішення щодо зарахування: до бюджету міста - 30% плати за оренду, на рахунки балансоутримувачів – 70% орендної плати. Крім того, орендодавці укладали договори надання послуг з користування приміщеннями, замість договорів оренди, що дало змогу уникнути необхідності перерахування частини коштів до бюджету.

Як наслідок, втрачено можливість додатково збільшити доходи бюджету міста на суму понад 100 мільйонів гривень, додали в Контрольно-ревізійному управлінні.

Нагадаємо, у червні КРУ оголосило про результати ревізії фінансово-господарської діяльності Головного управління охорони культурної спадщини КМДА. Результати перевірки показали, що за три місяці 2009 чиновники завдали місту збитків майже на 22 мільйони гривень.

Порушення було встановлено в багатьох сферах діяльності цього управління міської адміністрації, починаючи від неправильного ведення бухгалтерського обліку й до утримання мобільних телефонів працівників.

Читайте також:

КРУ: у Черновецького розтринькали майже 22 мільйони

Черновецький не пускає до себе ревізорів

Черновецький здасть шкірвендиспансери й психлікарні під офіси й магазини

БЮТ: Черновецький залишив Київ без психіатричної допомоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: