Київська влада узаконила побори в школах

Директорам столичних шкіл дозволили вводити платні послуги. Додаткові послуги можуть бути абсолютно різними - від факультативів до прибирання класів.

З жовтня частина навчальних закладів Києва отримає статус юридичної особи, а з 1 січня - усі школи міста. Як пояснюють в мерії, це робиться для того, щоб директори могли розпоряджатися бюджетними грошима, виходячи з потреб школи, а не зі вказівок райвно. Але новий статус також дозволить школам вводити додаткові платні послуги. Це може призвести до того, що побори в школах у результаті виростуть.

Як пояснила начальник главку освіти Віра Горюнова, директори шкіл зможуть вводити платні послуги. "Вони відкриють свої рахунки і зможуть заробляти самостійно гроші. Але якщо не захочуть - їх право. Але ціну на послугу формує у тому числі батьківський комітет", - говорить Горюнова.

Як заявив перший заступник мера Олександр Попов, на що витрачати гроші, визначатиме батьківський комітет і керівництво школи. "При грамотному розподілі ресурсів можна буде заощадити. Гроші використовують для додаткового стимулювання учителів або на якісь інші цілі", - сказав Попов.

У мерії запевняють, що додаткові послуги можуть бути абсолютно різними - школа танців, факультативи, комп'ютерні курси, іноземні мови, спортивні секції. Це може бути навіть прибирання класу, яке частенько спихають на учнів, а тепер до нього залучать спеціальних людей. Щоправда, в останньому випадку незгодним платити батькам доведеться якось домовлятися. В інших випадках: не хочеш платити - не ходи на заняття.

"Платні послуги допоможуть позбавитися від поборів у школах, які стали майже нормою. Усе буде офіційно, послуги контролюватимуться", - заявили в главку освіти. Зараз, як відомо, добродійні внески в школах можуть складати до 2 тисяч гривень на рік.

У школах до ідеї влади ставляться по-різному. "Це тільки додаткові проблеми - треба вводити ставки для бухгалтера, економіста, треба самостійно укладати договори на тепло, воду, електрику. На заробітки розраховувати важко. Якщо батьки не захочуть платити, зарплати вчителів стануть ще менше, їх не буде з чого платити", - вважає директор школи №170 Віктор Заболотний.

В одній зі шкіл Дніпровського району розповіли, що це дасть можливість залучати хороших викладачів. "За рахунок платних послуг зможемо збільшити зарплату вчителям. До того ж придумаємо нові цікаві курси", - розповіла завуч Ірина Михайлівна.

Батьки неоднозначно ставляться до введення платних послуг. "Я згодна платити за додаткові заняття офіційно. Адже якщо буде квитанція, то я зможу пред'явити претензії у разі чого. Але з іншого боку, школи можуть наживатися на батьках. Наприклад, вчителі спеціально ставитимуть низькі оцінки, а потім наполягатимуть на платних заняттях", - говорить мама п'ятикласника Ірина Волкова.

Читайте також:

У школах Харківщини викладатимуть основи православ’я

Янукович підписав закон про повернення в школи 11-річної освіти

Шестиденки у школах не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: