Київська влада витратить 2 мільярди на реставрацію Подолу

Під час реставрації Контрактової площі влада столиці планує збудувати комплекс Гесте, який стане або новим торговим центром, або приймальнею мера для офіційних візитів.

Київська влада запланувала витратити 2 мільярди гривень на реставрацію історичної частини столиці Подолу (зокрема, Андріївського узвозу, Контрактової площі, вулиці Сагайдачного).

За даними муніципальної преси, фахівці містобудівної ради вже узгодили концепцію реставрації і реконструкції інженерних мереж. Потім розробку мають винести на громадське обговорення та засідання міської і районної рад, щоб закласти до бюджетів потрібні суми.

Зодчі пропонують зробити Андріївський узвіз пішохідним, привести до ладу тротуари, сходи та майданчик поблизу Андріївської церкви. На Контрактовій площі планують збудувати комплекс Гесте, Міську ратушу та Козацький магістрат і пам'ятник Петру Могилі. Ці території передбачено звільнити ці від вуличних торговців та яток-розливайок.

У проекті закладено реставрацію будівель із реконструкцією інженерних мереж, підвищення рівня проїжджої частини, перекладання бруківки із заміною пішохідної частини на гранітну. На Контрактовій площі, крім ремонту фасаду будівель, їх художнього підсвічення планують збудувати комплекс Гесте. Ймовірно, його використовуватимуть або як торговий центр, або як приймальню Київського міського голови для офіційних візитів.

У частині вільного простору під Контрактовою площею передбачається обладнати підземні паркінги.

За попередніми даними, вартість реконструкції і нового будівництва становитиме 1 млрд 836,7 млн грн, з яких на ремонтно-реставраційні роботи планують витратити 49,3 млн грн, на нове будівництво - 39,7 млн грн, на будівництво архітектурного комплексу Гесте - 936,3 млн грн.

Читайте також:

Ізраїльська компанія розпочала будувати у Києві "міні Тель-Авів"

У Черновецького вважають, що у снігових заметах на дорогах винні кияни

У Києві з'явилася вулиця імені Кірпи

Київрада продала ділянку під готельно-музейний комплекс в центрі столиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: