Київські ділки тримали у рабстві 14 китайців

В китайців відібрали паспорти, нібито для перереєстрації, тому в них не було жодної можливості повернутися додому.

Правоохоронці Київської області порушили кримінальну справу за фактом експлуатації праці іноземних громадян, яких використовували як безкоштовних будівельників у Макарівському районі під Києвом.

Як повідомили у прес-службі МВС, 14 китайців близько півроку замість обіцяних 5 доларів на годину й гідних умов проживання, змушені були працювати безкоштовно. Лише один раз їм заплатили по 250 доларів, поселивши при цьому в дерев’яних вагончиках на території будівельного майданчика.

Троє осіб з України віком від 26 до 30 років - двоє з яких уродженці Афганістану й Китаю - за допомогою своїх знайомих з Китайської Республіки організували пошук і вербування китайців під виглядом легального працевлаштування. Вони ж переправили їх в Україну. За "квиток у краще життя" кожен з потерпілих заплатив по 10 тисяч доларів.

Щоб створити видимість своїх законних дій, ще в Китаї організатори через своїх осіб уклали з потерпілими договори від імені фірми, яка на той час вже близько двох років не існувала. Один із засновників цієї фірми - родич затриманого підозрюваного - китайця.

Крім договорів зацікавленим у достойній роботі в Україні запропонували заповнити анкети з усіма даними майбутнього будівельника, включаючи паспортні. Електронний варіант заповнених анкет був переданий афганцеві, що проживав у Києві. Він у свою чергу разом із співучасниками з Київського міського центра зайнятості, особи яких поки встановлюються, підготував дозволи на працевлаштування від імені, як незабаром з’ясувалося, двох фіктивних фірм. Таким чином, на територію України китайці потрапили легально - спочатку прибула одна група з семи людей, через два місяці - друга, а от прибували вони по підроблених запитах. В аеропорті "Бориспіль" у будівельників відібрали паспорти, нібито для перереєстрації, тому надалі у китайців не було жодної можливості повернутися додому.

Працевлаштувати й поселити працівників було доручено 28-річному українцеві - власникові фірми, що за договором виконувала на цьому будівництві кілька видів робіт. Звичайно ж, отримані за роботу китайців гроші ділили на трьох. Самим же будівельникам ледь вистачало на їжу. Умови утримання іноземних громадян абсолютно не відповідали обіцяним.

На сьогоднішній день, після проведених необхідних слідчих дій, громадян Китаю депортували на батьківщину. Експлуататори перебувають під вартою. Правоохоронці проводять заходи щодо затримання інших осіб, причетних до скоєння даного злочину.

Читайте також:

На Донеччині пенсіонерка продавала дівчат у рабство

Мешканець Житомирщини продавав односельчан у рабство

Українських інвалідів продавали в рабство до Росії

Міжнародна банда продала 500 українських дівчат в борделі ОАЕ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: