Українські експерти знайшли діру в протиракетній обороні Росії

Аналітики стверджують, що фланги російської системи попередження про ракетний напад відкриті.

Київський Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння виявив шпарину в протиракетній обороні Росії. На думку експертів Центру, вона утворилася після відключення 26 лютого українських радарів "Дніпро" в Севастополі і Мукачеві, які орендувала Росія. У зону обслуговування станцій системи попередження про ракетний напад входили Середземне море, частина Близького Сходу, Центральна і Південна Європа.

Наприкінці лютого на бойове чергування заступила російська радіолокаційна станція (РЛС) нового покоління "Вороніж-ДМ" під Армавіром. Очікувалося, що з введенням цієї станції повністю вирішується проблема надійного прикриття країни від загрози ракетного нападу з південного напряму. Проте, за даними українських аналітиків, РЛС на півдні Росії зможе заступити на бойове чергування не раніше 2010 року.

Експерти київського центру стверджують, що зараз станція в Армавірі ще не прийнята на озброєння і проходить по суті випробування, як і перша російська станція нового покоління в Лехтусі, розташованому під Санкт-Петербургом. Отже, роблять висновок фахівці, на даний момент західний і південно-західний фланги російської системи попередження про ракетний напад відкриті.

Експерти порівнюють РЛС "Вороніж-ДМ" з радаром "Дніпро" в Севастополі. Потужність першої всього 0,5 МВт, другого, - 2,5 МВт. "І якщо радар, що знаходиться в Севастополі, здатний виявляти балістичні ракети на дальності до 2,5 тис. км., то "Вороніж-ДМ" порівняно з ним має обмежені можливості", - вказують експерти. Вони відзначають, що "Дніпро" виявило всі пуски іракських ракет "Скад", а також пуск ізраїльської ракети "Ієрихон".

Раніше повідомлялося, що РЛС у Мукачеві і в Севастополі здатні фіксувати появу балістичних ракет на дальності 1,9 тис. км.

Армавірську РЛС почали зводити в травні 2006 року, сім місяців опісля провели її перші випробування. Дальність виявлення станції складає до 4,5 тис. км. Повне введення РЛС в дію забезпечує прикриття південного стратегічного напряму на просторі від Північної Африки до Китаю. В майбутньому вона повинна замінити ще й РЛС "Дар'ял" (Азербайджан) і "Дніпро" (Казахстан), які також використовує РФ.

Станція типу "Вороніж" під Санкт-Петербургом заступила на бойове чергування в серпні 2007 року, вона прикриває північно-західний напрям.

Українські радари також повинна замінити РЛС "Волга" під білоруськими Барановичами. Вона заступила на бойове чергування в 2003 році і контролює космічний простір на західному і північно-західному напрямах. РЛС може виявляти балістичні ракети у польоті, а також космічні об'єкти на дальності до 5 тис. км.

Читайте також:

Росія знайшла заміну українським станціям ППО

Американські ракети з'являться в Польщі незалежно від долі проекту ПРО

Албанія готова розмістити американську ПРО

Україна не закриватиме "ракетні" станції (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: