Київські хірурги провели унікальну серію операцій для шестирічної дівчинки з вродженими вадами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Від народження дівчинка не могла ні дихати, ані їсти самостійно.

Київські хірурги провели серію операцій, які дотепер не були описані в медичній літературі. Дівчинці з вродженими вадами реконструювали гортань, трахею і сформували стравохід із її кишківника. Від народження вона не могла ні дихати, ані їсти самостійно. Зараз, уперше за шість років, Настуня змогла їсти звичайну їжу ложкою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Насті шість років. А вона важить, як трирічна дитина - 13 кілограмів. Дівчинка тільки починає говорити, а нормально поїсти змогла лише місяць тому.  Вона народилась із вродженими вадами трахеї, гортані та стравоходу. Ні дихати, ані їсти самостійно Настя не могла. Тож їй установили спеціальні трубки - стоми. 

"Всього у нас було 3 стоми. Трахеостома – дихальна, вона стояла прям от тут; друга – гастростома, яку ви бачили, вона йде одразу в шлунок і третя – езофагостома, вона виходила на шийці", - розповідає мати дівчинки.

ВідеоКиївські хірурги провели унікальну серію операцій дівчинці з вродженими вадами

Київські хірурги провели серію операцій, які дотепер не були описані в медичній літературі. Дівчинці з вродженими вадами реконструювали гортань, трахею і сформували стравохід із її кишківника. Від народження вона не могла ні дихати, ані їсти самостійно. Зараз уперше за 6 років Настуня змогла їсти звичайну їжу ложкою.  

Київські хірурги провели унікальну серію операцій дівчинці з вродженими вадами

Через трубку в горлі Настя не могла говорити. Усі медичні маніпуляції мама навчилася робити сама. "Заміна стом, заміна трахеостоми, яка дає дихання, у мене було 30 секунд – і якщо я не встигну, дитина може задихнутися", - розповідає мати дівчинки.

Так вони жили чотири роки. Аж поки Настю не обстежив київський хірург - Мамед Багіров. Проводити операції було ризиковано, дівчинка була геть ослабленою. Спочатку лікарі відновили гортань і трахею, забрали трубки і Настя вперше від народження змогла вдихнути повітря самостійно. Два роки тривала підготовка до ще однієї операції - пластики стравоходу.

Операція тривала п'ять годин. Дівчинці встановили штучний стравохід, при цьому пересадили частину кишківника. 

Таку серію операцій проводили вперше не лише в Україні, а й у світі. Окремо кожну з вад усували й раніше, але в комплексі – це перша операція в медицині. Тепер дівчинка лише зрідка навідується до лікарні для обстежень. Але для цілковитого відновлення всіх органів, іще потрібен рік. Через те, що 4 роки в її горлі стояла трахеостома, зараз вона вимовляє лише деякі слова. 

Уперше за шість років дівчинка їсть звичайну їжу ложкою. Для родини це справжнє диво. Поки відновлюються органи, Настя готуватиметься до садочка. Щодня дівчинка з нетерпінням чекає старшу сестричку зі школи. І коли та приходить - Настя щаслива. А ще вона дуже любить танцювати, але до операцій не могла цьогО робити. Тепер, каже мама, надолужать утрачений час. 

Як повідомлялося, одній з найважчих жінок в Україні зробили операцію зі зменшення шлунка. Світлана Чернуха важила понад 200 кілограмів, вона не могла сама ходити, спати і вільно дихати. Лікарі назвали цей випадок відчаєм хірургії.

Кореспондент ТСН Інна Лебеденко

Залиште свій коментар

Вибір редакції