Київський і Московський патріархат домовилися про продовження діалогу

Але УПЦ наголошує, що проведена зустріч не означає початку офіційного діалогу з УПЦ КП, а є лише першим кроком на шляху його підготовки

Робочі групи Української православної церкви Київського та Московського патріархатів домовилися про продовження діалогу щодо відновлення єдності українського православ’я.

Таке рішення ухвалене за підсумками першої зустрічі робочих груп церков, яка відбулась у п'ятницю у Києво-Печерській лаврі.

"Ми задоволені зустріччю, що відбулася сьогодні, та сподіваємося, що майбутній діалог буде сприяти улікуванню церковного розділення в Україні.

Усвідомлюючи важливість цього процесу будемо просити у Господа сил, мудрості і терпіння”, - зазначив у офіційній заяві голова робочої групи УПЦ з підготовки діалогу з представниками УПЦ КП архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан.

"Дискусія, що відбулася, відбита у складеному протоколі, який наша робоча група представить на розгляд Священного Синоду. Окремо слід наголосити, що проведена зустріч не означає початку офіційного діалогу з УПЦ КП, а є лише першим кроком на шляху його підготовки", - йдеться у заяві.

У документі наголошується, що “метою майбутнього діалогу з представниками УПЦ КП є подолання трагічного церковного розділення, що існує в Україні".

Архієпископ Митрофан підкреслив, що ініціативи УПЦ, спрямовані на подолання церковних розділень в Україні, підтримав Архієрейський собор Російської православної церкви, що працював 24-29 червня 2008 року.

Головним завданням, яке ставить перед собою УПЦ КП у діалозі із УПЦ, митрополит Димитрій назвав подолання ворожнечі між тими, хто сповідує одну православну віру, але належить до різних патріархатів.

Як передавалося, 9 вересня Синод УПЦ під головуванням Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) у Свято-Успенській Почаївській Лаврі ухвалив рішення створити робочу групу, на яку було покладено відповідальність за підготовку до діалогу з представниками УПЦ КП. Тоді ж було створено робочу групу, на яку Синод поклав відповідальність за підготовку до діалогу.

14 вересня Синод УПЦ КП прийняв рішення про утворення робочої групи, на яку поклав відповідальність за підготовку діалогу з УПЦ.

Підготовка до діалогу відбувається вперше за історію існування двох церков.

Читайте також:

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Церква радить просити допомоги від кризи у Св. Спиридона

Британська церква встановила в себе статую Ісуса Христа в джинсах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: