Київським безпритульним зобов'язані давати прописку

Кожен безпритульний у Києві має право на столичну прописку.

Украина получает самый дорогой газ в Европе
АиФ
Тепер кожен безпритульний у Києві має право на безстрокову столичну реєстрацію.

Як повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ), такий висновок можна зробити, ознайомившись із постановою Солом’янського районного суду міста Києва за позовом безпритульного Олександра К. до КМДА.

Як інформують правозахисники, у Києві існує єдиний в місті Будинок соціального піклування Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації. Саме цей заклад, відповідно до закону, зобов’язаний реєструвати бездомних громадян за своєю юридичною адресою. Реєстрація має здійснюватися на підставі особистого звернення громадян або у разі їх виявлення працівниками закладу.

За інформацією УГСПЛ, 26-річний безпритульний, не маючи змоги орендувати чи придбати житло, звернувся до Будинку соціального піклування з заявою, де просив його поселити та зареєструвати. Житло йому надали, проте реєструвати за місцем проживання керівництво Будинку соціального піклування категорично відмовлялося.

Протягом 2006-2007 років Олександр писав заяви, проте їх залишали без відповіді по суті. Зрештою він звернувся до Генеральної прокуратури України із заявою про захист прав і свобод.

Як повідомляють правозахисники, реєстрацію заявнику надали лише на 14 днів, адже адміністрація Будинку соціального закладу вирішила зареєструвати Олександра саме на цей термін, а після закінчення строку керівництво відмовилося продовжити із ним договір на проживання і силоміць виселило його. Згодом його знову зареєстрували, проте знову тимчасово – на два місяці, а далі у реєстрації відмовили.

Зрештою, інформує УГСПЛ, Олександр звернувся до Солом’янського районного суду міста Києва, який визнав протиправною відмову у реєстрації. Суд зобов’язав Будинок соціального піклування надати заявнику місце для проживання, а в разі його відсутності – поставити в чергу на соціальне житло.

Крім того, за даними правозахисників, суд зобов’язав Будинок соціального піклування Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації провести реєстрацію місця проживання Олександра К. безстроково.

Читайте також:
Безпритульним даватимуть квартири
Понад мільйон німців стали on-line бомжами
Памела Андерсон стала бомжем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: