Київським лікарям заборонили брати "пожертви від громадян"

Медустановам заборонено вимагати від пацієнтів робити благодійні внески - тепер це підпадає під статтю про корупцію.

Київська міська держадміністрація заборонила лікарням і поліклінікам вимагати благодійні пожертви від громадян, бо це підпадає під дію нового закону, спрямованого на боротьбу з корупцією.

"Якщо раніше медустанови грішили цим, то зараз це просто неможливо через закон. Людина має вимагати безкоштовних послуг. Але ми не забороняли благодійні внески як такі - тобто люди можуть піти через банк і заплатити. Але самі, без вказівок лікаря", - повідомив начальник управління охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорев газеті "Сегодня".

Щоправда, як дізналися журналісти, у лікарнях за послуги поки що продовжують платити, але натомість квитанцій не видають.

"Я днями аналіз крові здавав: з пальця - за 10 грн, з вени - за 100. Кажу, ви хоч дайте квитанцію. Вони відповідають, що у нас скасували благодійні внески, тому тільки так. Виходить, вони запросто ці гроші можуть покласти собі в кишеню", - розповів киянин Олександр Ільчук.

Нагадаємо, 1 липня набув чинності закон України "Про засади запобігання та протидії корупції". Згідно з документом, чиновникам забороняється приймати подарунки частіше двох разів на рік, і ті лише як прояв, наприклад, гостинності.

Вартість подарунка не може перевищувати 50% від мінімальної заробітної плати. Подарунки автоматично стають державною або комунальною власністю.

Посилено і відповідальність за отримання хабарів. Тепер хабар на суму до 3339 гривень карається не лише штрафом, а й тюремним ув'язненням терміном до 5 років.

Читайте також:

У пологовому будинку в Севастополі немовля мало не згоріло живцем

З наступного року лікарям платитимуть зарплату за новими правилами

Смерть 4-річної дитини з Херсона розкрила схему корупції в МОЗ

70% українців дають лікарям хабарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: