Київський ЦУМ вже ніколи не побачать таким, як він був

Дата публікації
Перегляди
4830
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київський ЦУМ вже ніколи не побачать таким, як він був

В підвалі ЦУМу з'являться кафе та ресторани

Інвестор обіцяє відреставрувати магазин ззовні, максимально зберігши історичний облік.

Центрального універмагу на Хрещатику більше немає, принаймні, у такому вигляді, до якого люди звикли за останні роки. Відсьогодні ЦУМ зачинено на реконструкцію на два з половиною роки, повідомляє ТСН.

Зведена ще 1939-го року, будівля універмагу стала однією з візитівок столиці і відтоді на тривалий час ЦУМ закривався лише на війну.

Центральний універмаг на Хрещатику почали будувати за наказом Йосипа Сталіна, після того як столицю Радянської України перенесли із Харкова до Києва.

"ЦУМ багато хто називав, та й досі називають одним з перших київських хмарочосів. Коли почали відбудовувати Хрещатик, і він стараннями багато в чому архітектора Добровольського набув такого керамічного виду, то щоб вписати ЦУМ, верхні поверхи, крім центрального резоліта, знесли, і приробили ось цей атіковий керамічний поверх", - розповів архітектор Борис Єрофалов-Пилипчак.

Яким ЦУМ стане після теперішньої реконструкції, вирішуватиме компанія, що належить Ринату Ахметову, яка торік придбала магазин. Столична влада сподівається, що бодай фасад ЦУМу залишиться незмінним.

Ззовні магазин відреставрують, максимально зберігши історичний облік, а от всередині все зміниться, привідкрив плани інвестор. Торгові площі розширять за рахунок двору, але саму суть універсального магазину обіцяють зберегти.

"У ЦУМі з'явиться продуктовий магазин - в підвалі, також кафе, ресторани. Ми докладемо всіх зусиль, щоб розширився асортимент товарів, які пропонуються до продажу", - повідомив інвестиційний директор Максим Громадцов.

Його обіцяють відкрити знову восени 2014 року. Доти - задрапірують у будівельну сітку, в якій вже кілька років поруч тулиться колись центральний гастроном Києва.

Центрального універмагу на Хрещатику більше немає

Центрального універмагу на Хрещатику більше немає

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4830
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація