Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Київський науковець створив унікальний вітряк, на який "полюють" іноземні компанії

Проте в Україні його виробляти поки що ніхто не поспішає.

Київський науковець розробив унікальні вітряки, які завдяки незвичній формі виробляють енергію, навіть коли на вулиці майже не дме. Його розробка принесла Україні найпрестижнішу світову премію в галузі альтернативної енергетики - "Зеленого Оскара", йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Науковець Олексій Оніпко показав ТСН власну розробку: об'ємні спіралі різного діаметра і на різній висоті. Для порівняння він встановив ліворуч звичайний вітряк. Три лопаті пропелера гучно крутяться за сильного вітру, коли ж протяг стихає, зупиняється, а різнокольорові "квітки" продовжили обертатись. 

Ефективність власного творіння Оніпко пояснює природною формою. Спіраль ніби закручує вітер у себе. Учений каже, хто був у натовпі, зрозуміє.

Над найефективнішою формою вчений працював десять років. Для тестувань разом із друзями-авіаторами склав посеред кімнати аеродинамічну трубу, яка розганяє вітер до 15 метрів за секунду.

Кілька секунд обертання - і лампочка, яка встановлена на носі вітряка, загоряється. 

Після того, як два роки тому він отримав найціннішу винагороду, "Зелений оскар", іноземці почали приїздити в гості. Усіх охочих учений спершу заводить прибудову, де він починав майструвати - разом із трьома онуками та сусідами-ентузіастами. 

"Були з Казахстану, з Азербайджану, з Естонії – не кажу вже про європейські країни. От завтра ми очікуємо велику делегацію з Італії, хочуть виробляти. Всі, крім України", - каже вчений. 

Відео Київський науковець розробив унікальні вітряки

У свої 74 роки Оніпко все ж сподівається побачити серійне виробництво власних вітряків на Батьківщині. Домовився з німцями, що за право використати його розробку в Європі, вони мають побудувати такий самий завод в Україні. Лишилося знайти інвестора для запуску.

Нагадаємо, що раніше науковці показали найбільший 3D-принтер для "друку" будинківВеличезний 12-метровий принтер розрахований на будівництво тимчасової оселі для людей, які залишилися без даху

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції