Київський патріархат готує свою відповідь на хресний хід УПЦ МП

Дата публікації
Перегляди
7177
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київський патріархат готує свою відповідь на хресний хід УПЦ МП

Фото: УНІАН

Правоохоронці мають розвести учасників процесій по Києву та недопустити сутичок.

Хресний хід, зорганізований Московським патріархатом, перетворюється на автобусний. Більшу частину шляху люди долають транспортом для того, щоби захистити здоров'я вірян, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колони із заходу і сходу наближаються до Києва. 27 липня в столиці на загальному молебні очікується близько 30 тисяч прочан. Московський патріархат усю відповідальність за безпеку переклав на міністерство внутрішніх справ і поліцію.

Колона із заходу сьогодні дійшла до Житомирщини. На маршруті працюють вибухотехніки і поліція. Перевіряють усіх, бо церква не ручається за паломників. "Співпрацюємо із силовими структурами, які також пішли назустріч і також виконують свою роботу сумлінно і добросовісно. Дай Боже, щоб усе пройшло мирно по нашій землі", - заявив архієпископ Никодим.

Хресна хода, організована Московським патріархатом, перетворилась на "хресну поїздку"

Хресна хода, організована Московським патріархатом, перетворилась на "хресну поїздку"

Колона з Донеччини вже в Полтавській області. Прочани більшість шляху долають автобусами. Щоправда, на вході до автобусів проходять фейс-контроль. Одна жінка до Полтавської області доїхала з Чернігівщини трьома електричками. Хотіла далі рухатися зі східними прочанами, але в автобус її не пускають. "Він каже: ви з нами зі Святогірська не йшли. Ну, Бог із ними", - каже вона.

Загальна чисельність колон значно зменшилася. Більшість у них складають жінки, але чоловіки керують ходою. Деякі з них у камуфляжній формі з написами "громадська безпека". До силових відомств вони не належать, на контакт із журналістами не йдуть. У Московському патріархаті теж нічого пояснювати не хочуть. "Ми не відповідаємо за безпеку хресної ходи – за це відповідає поліція. Поліція перевірила - немає ніяких там провокаторів", - пояснили в УПЦ МП.

Речник церкви під портретом московського патріарха Кирила заперечує, що прочани ходили зі значками, на яких зображений російський цар Микола ІІ та георгіївськими стрічками. Каже, нічого йому не відомо і про священиків, які благословляли бойовиків так званих "ДНР" та "ЛНР" або бралися за зброю. Каже, УПЦ МП за мир і проти війни. Але хто із ким воює – так і не зміг відповісти. Сказав, що питати, чи є Росія агресором, потрібно у президента і Верховної Ради.

Хресні ходи в Києві зустрінуться 27 липня. Напередодні дня Хрещення Київської Русі на Володимирській гірці запланована служба. До цього місця на наступний день свій хресний хід планує і Київський патріархат. "Сутички між цими двома хресними ходами не буде. Я сподіваюся, що за допомогою правоохоронних органів сутички ніякої не буде", - заявив патріарх Філарет.

Уже відомо, що в ці дні в столиці працюватимуть близько двох тисяч силовиків. Охорону порядку забезпечуватимуть поліція і Національна гвардія.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7177
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація