"Київський патріархат ліквідовано". ПЦУ відреагувала на звинувачення Філарета

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Православна церква України відповіла Філарету.

У Православній церкві України заявили, що реєстрація Статуту Київської патріархії УПЦ та Статуту про управління УПЦ КП скасована після реєстрації Київської митрополії Української православної церкви.

Про це повідомляється 16 травня на офіційному сайті релігійної структури.

У ПЦУ пояснили, що Єдина автокефальна Православна Церква України була утворена на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 р. шляхом обʼєднання УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та частини УПЦ Московського патріархату в єдину помісну церкву, яка 6 січня 2019 р. отримала Патріарший і Синодальний Томос Вселенського патріархату про автокефалію.

"Київська митрополія УПЦ (ПЦУ) зареєстрована 30 січня 2019 р. як релігійний адміністративний центр та центральний виконавчо-розпорядчий орган УПЦ (ПЦУ). Цього ж дня відповідно до постанови Помісного собору УПЦ КП Міністерство культури України скасувало накази про реєстрацію Статуту Київської патріархії УПЦ КП та Статуту про управління УПЦ КП", - йдеться у повідомленні.

У роз'ясненні наголошують, що Томос про автокефалію та 15-те місце у Диптихах як помісна церква-сестра, адміністративно незалежна від інших церковних центрів та рівна з усіма автокефальними православними церквами, отримала не якась окрема складова частина, але вся єдина помісна.

Згідно з п. 10 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП постанови Собору набули сили відразу після їхнього прийняття і підписання.

Таким чином ранком 15 грудня 2018 р. згідно з рішенням власного помісного собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України.

Також в прес-службі ПЦУ наголосили, що предстоятелем помісної УПЦ є митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який керує одноосібно.

"Обʼєднавчий Собор майже одноголосно (при одному голосі проти) ухвалив Статут Православної Церкви України, згідно з яким її очолює Предстоятель, Митрополит Київський і всієї України. Обрання ієрарха на кафедру можливе лише за умови її вакантності. Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на одній і тій самій ієрархічній посаді", - зазначили в повідомленні.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП, однак Філарет вважає, що Київський патріархат досі існує і звинувачує керівництво ПЦУ в намаганнях, "відправити його на пенсію".

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

ВідеоПатріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Почесний Патріарх Філарет сьогодні вийшов до журналістів із великою прес-конференцією. Розповів - обурений тим, що учасники Об'єднавчого собору, зокрема архієреї та президент Порошенко, зрадили, бо не дотрималися своїх обіцянок. Обіцяли Філарету, що новою церквою керуватиме він, а митрополит Епіфаній лишень представлятиме ПЦУ за межами України. Домовленості, за словами самого владики, були усні.  

Патріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Залиште свій коментар

Вибір редакції