Київський Патріархат різко відреагував на декларацію Папи Римського й Кирила

Церква покликана свідчити правду, наголошує українське духовенство.

В Українській православній церкві Київського патріархату висловили розчарування з приводу Декларації Папи Римського й російського патріарха Кирила.

Про це йдеться в заяві УПЦ КП.

"Ми приєднуємося до критичних оцінок, які з цього приводу прозвучали від ієрархів, священиків, мирян, вчених Греко-Католицької і Римсько-Католицької Церков, світських оглядачів, представників громадянського суспільства як в Україні, так і закордоном. Вказані вище пункти Декларації пройняті духом гірших зразків світської дипломатії, сповнені двозначних натяків, необ'єктивних оцінок та безпідставних тверджень", - зазначають в УПЦ КП.

У Київському Патріархаті наголосили, що вважають неприйнятною практику дипломатії, коли рішення про Україну і українські церковні та суспільні справи ухвалюють без представників України, ігноруючи їхню думку і позицію. 

"Питання Української Греко-Католицької Церкви (п. 25) не враховує думку і позицію цієї Церкви. Оцінки "конфлікту в Україні" (п. 26) повністю ігнорують його головну причину – російську збройну, політичну, економічну та інформаційну агресію проти України, порушення Росією міжнародних угод і норм міжнародного права, окупацію Російською Федерацією Криму і частини Донбасу. Оцінка ситуації у Православній Церкві в Україні (п. 27) ігнорує той факт, що причиною її розділення є порушення канонів саме Московським Патріархатом", - наголошують в українській церкві.

"Церква покликана свідчити правду. У питанні війни в Україні правда полягає в тому, що це не громадянська війна, не внутрішній конфлікт, не протистояння між різними націями чи послідовниками різних релігій", - підкреслюють в КП.

"Також прикро, що згадуючи про переслідування християн у різних регіонах світу, автори Декларації нічого не кажуть про переслідування і утиски віруючих різних конфесій у окупованому Криму та на підконтрольних кремлівським колаборантам територіях Донбасу", - додали в УПЦ КП.

Представники української церкви нагадали, що головною причиною розділення церков є неканонічне привласнення Московським Патріархатом у 1686 р. влади над Київською Митрополією, а Вселенський Патріархат, до якого Київська Митрополія належала протягом попередніх семи століть, кілька разів офіційно засвідчив, що анексія Москвою церкви в Україні відбулася не за приписами канонічних правил, отже, вона незаконна.

Нагадаємо, що 12 лютого Папа Римський Франциск та патріарх Російської православної церкви Кирило провели історичну зустріч на Кубі. Центральною темою спілкування предстоятелів церков стало гоніння християн. У результаті зустрічі папа та патріарх підписали спільну заяву. У підсумковій декларації зустрічі Франциска і Кирила згадана Україна. Нашій державі в документі присвячено два окремих пункти. В одному з них ідеться про зусилля церкви для зупинки кровопролиття на Донбасі, в іншому - про необхідність подолання розколу православної спільноти України.

Представники Української греко-католицької церкви скептично оцінили зустріч Папи Римського Франциска з патріархом Російської православної церкви Кирилом, а текст декларації, яку підписали Папа і патріарх, розчарував греко-католиків. 

"Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорили, що відчувають себе зрадженими Ватиканом, розчарованими половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку апостольської столиці агресії Росії проти України. Я, звичайно, розумію ці почуття", - зазначив предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: