Київський патріархат виступив проти поширення російської мови

В УПЦ (КП) стурбовані, що деякі політичні сили прагнуть не просто посилити статус російської мови, а й швидше зробити її переважаючою над українською.

Українська православна церква Київського патріархату стурбована тим, що українська мова може перестати відігравати провідну роль в Україні і бути витісненою російською.

Про це заявив керівник інформаційно-видавничого управління УПЦ (КП) єпископ Євстратій (Зоря) у ході круглого столу "Церква й українська мова".

"Ми дуже стурбовані тими тенденціями, які бачимо останнім часом, тенденціями відсторонення української мови на задвірки", - сказав він.

Євстратій зазначив, що на сьогодні деякі політичні сили прагнуть не просто посилити статус російської мови, а й швидше зробити її переважаючою над українською.

"Під гаслом двомовності нам пропонують таку модель: ви повинні знати російську мову, хочете знати українську - знайте, але ви повинні знати російську мову, розмовляти нею, а ми, якщо знаємо російську мову, більше нам нічого знати не треба", - зазначив він.

Євстратій підкреслив, що УПЦ (КП) була й залишається прихильником проведення богослужінь українською мовою, а також намагається перекладати церковну літературу українською мовою для того, щоб розвивати українську церковну традицію. Він вважає, що українська мова є однією з основних рис України як держави.

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.

Читайте також:

Уряд відмовився проводити щорічний конкурс з української мови

Український дубляж фільмів скасовано ще в червні: залишилися лише титри

Затулін натякнув, що українці ніколи не мали своєї історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: