Київський патріархат заявив про рейдерські атаки з боку Москви

В УПЦ КП кажуть, що чують з одного боку обіцянки матеріальної підтримки від Московської церкви, а з іншого – запевнення в тому, що храми заберуть і без їхньої згоди.

Українська православна церква Київського патріархату заявила про початок рейдерських атак на свої парафії у Донецькій області.

Як зазначається у заяві УПЦ КП, у неофіційних розмовах духовенству Київського патріархату на Донеччині вже кілька місяців поспіль різні впливові особи настійливо рекомендують "переходити в канонічну Церкву".

"Віруючі та духовенство Київського патріархату чують з одного боку запевнення у багатій матеріальні підтримці, яку можна отримати в разі переходу в юрисдикцію Московської церкви, а з іншого – запевнення в тому, що храми заберуть і без їхньої згоди", - йдеться у заяві.

Як зазначають в УПЦ КП, Київський патріархат вже стикався з подібним ставленням на Донеччині до 2004 року, але тепер, за свідченнями очевидців, тиск став більш системним і наполегливим, і водночас органи влади фактично не реагують ні на які скарги щодо цих фактів. Особливо увагу в Київському патріархаті звертають на те, що серед організаторів рейдерських атак є декілька "заможних бізнесменів з Донецька".

Як повідомляють у Київському патріархаті, рейдерських атак останнім часом зазнали мінімум три парафії УПЦ КП у Донецькій області. Станом на 8 грудня віруючі однієї з парафій навіть вимушені були забарикадуватися у своєму храмі. "Вони побоюються не тільки за церкву, а й за своє здоров’я та навіть життя, адже у селі з’явилися особи кримінальної зовнішності, від яких у подібній ситуації можна очікувати всього, чого завгодно", - зазначається у заяві.

Київська патріархія з великою тривогою відзначає, що подальший розвиток подібних подій на Донбасі чи в інших областях України, де домінує Московський патріархат, може викликати відповідну реакцію в інших регіонах.

"Протягом тривалого часу Київський патріархат стримує радикальні пропозиції політиків та громадськості щодо українських святинь на Заході України, які є зараз в руках Московського патріархату. Але якщо силові та рейдерські дії щодо парафій Київського патріархату на Сході України не припиняться – як ми зможемо стримати обурення наших прихильників на Заході? Хто тоді гарантуватиме спокійне існування, наприклад, Почаївської лаври?" - зазначається у заяві прес-центру Київської патріархії.

"Ми бачимо, що порушення релігійного миру зараз вигідно лише одні стороні – патріарху Кирилу та його однодумцям, які будь якою ціною хочуть нав’язати українцям "русский мир". Тому ми ще раз звертаємося до влади: використайте всі надані законом можливості для того, щоб зупинити нову хвилю релігійного протистояння, захистіть права віруючих Київського патріархату вільно молитися у своїй церкві!", - йдеться у заяві УПЦ КП.

Читайте також:

Московський патріархат попросив у Януковича Херсонес

Московський патріархат побудує храм на фундаменті Десятинної церкви

Київському патріархату заборонили будувати церкву у Криму

Новозбудовані київські храми віддають Московському патріархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: