Київський патріархат заявив, що об'єднання церков в Україні неможливе

В УПЦ КП наголошують, поки Католицька Церква дотримуються латинських догматів, які відрізняють її від Православної Церкви, - об'єднання УПЦ КП та УГКЦ у єдину Церкву неможливе.

В УПЦ КП оприлюднили заяву у відповідь на черговий сплеск спекуляцій навколо співпраці Київського Патріархату з УГКЦ.

У документі зазначено, що співробітництво УПЦ КП та УГКЦ ведеться і в подальшому буде вестися виключно зі збереженням вірності Київського Патріархату догматам, канонам і віровченню Православної Церкви.

В УПЦ КП наголошують, поки Католицька Церква в цілому чи УГКЦ зокрема дотримуються латинських догматів, які відрізняють її від Православної Церкви, - об'єднання УПЦ КП та УГКЦ у єдину Церкву неможливо, відзначають церковні лідери УПЦ КП.

Як повідомлялося раніше, патріарх Кирило запропонував УАПЦ приєднатись до Російської церкви. Українським автокефалам патріарх Кирило запропонував статус, аналогічний тому, який має закордонна Російська православна церква.

"Він сказав, що ви вже більше 10 років ведете переговори з Вселенським патріархатом, а віз на місці, а я вам пропоную статус, який має закордонна Російська православна церква – ви зберігаєте за собою автокефалію, той устрій який ви маєте, всі ваші церкви, кошти будуть у вашому розпорядженні, єдине – будете присутні на соборах владики Володимира Сабодана (глави УПЦ МП)", - розповів митрополит Мефодій.

Зокрема, Російська православна церква за кордоном (РПЦЗ) у 2007 році приєдналась до РПЦ за умови збереження свого автономного статусу. Крім того, нещодавно у США вибухнув скандал, пов'язаний зі спробами Московського патріархату підпорядкувати собі Православну церкву в Америці.

Читайте також:

Філарет: православна церква об’єднається, але не під Московським патріархатом

УПЦ МП попросила у Януковича право приватизовувати храми

Янукович обговорив з Філаретом проблеми Київського патріархату

Половина киян є адептами Київського патріархату, послідовників УПЦ МП - 16%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: