Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Київський суд скасував розшук та арешт відеоблогера Шарія

Справу розглядають від 2012 року.

Шевченківський районний суд Києва не задовольнив прохання прокурорів про екстрадицію, скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія та відправив його справу на додаткове розслідування в прокуратуру. Про це йдеться в матеріалах суду, передає видання "Українські Новини".

У квітні цього року суд розглянув справу, відкриту проти Шарія через застосування ним вогнепальної зброї під час конфлікту з відвідувачем у ресторані "MacDonalds" в Києві в травні 2011 року.

Шарію висунули звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч.4 ст.296 Кримінального кодексу).

Ця кримінальна справа надійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року була зупинена в зв'язку з оголошенням в розшук Шарія.

Крім того, 2012 року суд заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий українським правоохоронцям відповідно до Женевської конвенції 1951 року, і Директиви Європейського Союзу.

У травні 2014 року стало відомо, що Шарій також отримав статус політичного біженця в Литві. У серпні 2018 року суд на прохання адвоката Шарія відновив розгляд справи, зупиненої 2012 року.

Під час судового засідання захисник обвинуваченого заявив клопотання про повернення кримінальної справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти досудового слідства.

Прокурор в суді заперечував проти задоволення клопотання адвоката про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування, вважаючи, що досудове розслідування проведено повно і об'єктивно, без істотних порушень норм кримінального процесуального законодавства. Прокурор також підтримав клопотання про екстрадицію підсудного.

На думку суддів, розумні терміни розгляду справи вже минули. "Не підлягає задоволенню усне клопотання прокурора про здійснення запиту для екстрадиції обвинуваченого з огляду на те, що така дія прямо заборонена ст.32,33 Женевської конвенції, про що було поінформовано Генеральну прокуратуру України Міністерством безпеки і юстиції Нідерландів від 22.07.2013 року", - заявили у суді.

Суд також не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді арешту.

Таким чином, суд постановив повернути справу на дорозслідування в прокуратуру Києва, а розшук і заочний арешт Шарія - скасувати.

Нагадаємо, у вересні 2018 року російська делегація на міжнародній конференції Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Варшаві зажадала покарати Україну за "вбивство" блогера і журналіста Анатолія Шарія.

Залиште свій коментар

Вибір редакції