Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Київський суд вчергове поновив Амосову на посаді ректора медичного університету

У МОЗ назвали це свавіллям суду.

Окружний адміністративний суд міста Києва вчергове поновив Катерину Амосову на посаді ректора Національного медичного університету, скасувавши рішення МОЗ про звільнення.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

"20 грудня Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв ухвалу по справі #826/14303/18, відповідно до якої зупинив наказ МОЗ України про звільнення Катерини Амосової з посади ректора та заборонив будь-кому обіймати посаду ректора, крім Катерини Амосової.  МОЗ України оскаржуватиме рішення суду та звернеться до Нацполіції зі скаргою на відповідного суддю", - йдеться у повідомленні.

Також у відомстві додали, що такі дії є доказом свавілля Окружного адміністративного суду Києва, бо там не мали компетенції у вирішенні цього спору. Справу розглядає Печерський районний суд Києва. Також, за твердженням міністерства, суд вчинив протизаконно, заборонивши МОЗ як засновнику і розпоряднику коштів університету обирати керівника ВНЗ.

"Це може призвести до порушення прав студентів та працівників, а також до неефективного використання державних коштів, оскільки велика частка фінансування складається з коштів державного бюджету", - зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, що 1 жовтня 2018 року через невиконання Катериною Амосовою законних вимог Державної аудиторської служби МОЗ України вдруге розірвало із нею контракт. Це сталося після того, як міністерство поновило екс-керівницю закладу на посаді ректора НМУ на виконання рішення суду від 20 вересня.

Публічні суперечки між МОЗ і Амосовою почалися ще у лютому. Тоді через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася. Амосова називала відсторонення незаконним, а згодом суд поновив її на посаді.

МОЗ подало апеляцію через поновлення на посаді ректора Богомольця – Амосову повторно відсторонили. 30 березня комісія МОЗу визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою. Згодом її звільнили з посади ректора за невиконання умов контракту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції