Київський зоопарк придбає трьох слонів

Київський зоопарк планує значно розширити колекцію. До Києва привезуть трьох слонів, куплять зубра і пару тапірів. Якщо ж знайдуться меценати, то у звіринці з’являться ще й хижаки.

У липні в Київському зоопарку стартують реформи. В першу чергу планується розширення зооколекції і реконструкція вольєрів.

Як повідомив заступник мера Києва Ігор Добруцький, до кінця року до Києва привезуть трьох слонів - двох самок і самця. Слона, швидше за все, подарують, а ось слоних доведеться купувати (парочка коштуватиме близько 300 тисяч гривень). Крім цього куплять зубра і пару тапірів. Якщо ж знайдуться меценати, то в зоопарку з’являться ще й хижаки.

Крім того, за словами Добруцького, вже в найближчий час німецькі фахівці почнуть чистити озера, які знаходяться на території зоопарку, а також готуються ескізи вольєрів для приматів і слоновника. Зараз слоновник знаходиться в жахливому стані, в ньому встановлено електрошок, який не дозволяє тварині підняти вгору хобот. А мавпи живуть у вузьких темних клітках. "Ми хочемо створити для них нормальне природне середовище, щоб був простір, ліани, можливо, невеликі басейни, гойдалки", - розповів заступник мера.

Фінансуватися все це буде частково за рахунок міськбюджету, але переважно за рахунок меценатів, яких шукатимуть серед депутатів Київради і Верховної ради. Згодом імена меценатів будуть зазначені на табличках у зоопарку.

Крім того, при Міністерстві охорони природи буде створена Наглядова рада, яка ухвалюватиме всі рішення про зоопарк – чи то купити слона, чи то звільнити директора або розширити територію. До ради увійдуть приблизно 15 осіб: нардепи, депутати Київради, керівники різних природоохоронних організацій, науковці.

За словами заступника мера, працювати вони будуть на громадських засадах і при цьому матеріально підтримувати зоопарк. Як відомо, звіринець залишився практично без спонсорів - чиновники мерії, які узяли собі під опіку звірів, цього року не переуклали договори.

Крім того, 23 липня будуть оголошені результати третьої і останньої експертизи з приводу смерті слона, після чого буде прийнято остаточне рішення: чи звільняти нинішнього директора зоопарку. Але, як сказав Добруцький, зараз "усі налаштовані проти неї".

Нагадаємо, міліція свої висновки вже зробила: слона не труїли, він помер через погане харчування і догляд.

Читайте також:

У Київському зоопарку народилась лама

У Черновецького перевірять, чому у зоопарку гинуть тварини 

Міліція заявила, що тварин у Київському зоопарку ніхто не труїв

З Київського зоопарку втік журавель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: