Київському Пасажу повернуть історичний вигляд

До весіннього свята столиці Пасажу планують повернути історичні колони, реконструювати будівлі та відновити роботу фонтану.

До Дня міста Києва, який цього року відзначається 28 і 29 травня, кияни побачать оновлений Пасаж. Тут планують повернути фасадам і парадному входу історичний вигляд, встановити годинник у старовинному стилі за проектом архітектора Леоніда Малого і змусити фонтан співати.

Над аркою Пасажу з боку Хрещатика з'явиться годинник. За словами радника мера Ігоря Добруцького, його повісять на місці реклами.

"Нещодавно після довгих переговорів з арки Пасажу, який є пам'яткою архітектури, вдалося зняти рекламу. Через неї іноземці вже почали Пасаж називати "LG-воротами". Ходики не тільки будуть показувати час, а й слугувати вказівником вулиці - Хрещатик, 15. Вони будуть 2,5 метра в діаметрі, в старовинному стилі, з римськими цифрами, з кераміки і кування", - розповів Добруцький.

Вже на цьому тижні їх представлять на затвердження голові КМДА Олександру Попову.

По обидві сторони від арки збираються відновити скульптури. У 40-50 роках на лівій колоні стояла парочка промисловців, що роздумують над кресленням, а на правій - колгоспник і колгоспниця зі снопом сіна.

"Їх зняли для реконструкції ще в 1998 році. Відвезли в "Укрреставрації", але відтоді так і не повернули. Якщо їх поставити на місце, то будинок відновить історичний вигляд", - вважає Добруцький.

Крім арки і фасади будівлі всередині і зовні відремонтують: над вікнами і балконами відновлять ліпнину, історичний колір фасадів, пофарбують і замінять скло на дверях в парадних. "А перед входом у Алею зірок і вздовж всієї вулиці до Дня Києва з'являться класичні вази з рослинами. Туди посадимо туї та самшити, які будуть зеленими навіть взимку", - повідомив Добруцький.

В кінці травня позаброшенний фонтан біля Пасажу "заспіває" і засяє. За словами Добруцького, підстава фонтану розшириться, він буде світитися різними кольорами під музику і співати. "Його проект затвердили після конкурсу в главку архітектури. Швидше за все, фонтан буде відтворювати мелодії пісень про Київ", - розповів він нам.

Читайте також:

Пам'ятник Мазепі за 1,3 мільйона виявився непотрібним

Київська мерія збираєтся перейменувати Майдан Незалежності

У Києві знесуть ринок "Петрівка"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: