"Клей вишні — найсмачніший із всіх": українці діляться зворушливими родинними історіями про Голодомор

Дата публікації
Перегляди
6875
"Клей вишні — найсмачніший із всіх": українці діляться зворушливими родинними історіями про Голодомор

Фото: Уніан

Історії публікують у соцмережах.

В Україні сьогодні, 28 листопада, вшановують пам'ять жертв голодоморів. Українці з різних регіонів діляться історіями своїх родин, пов’язаними з Голодомором. 

Спогади рідних публікують у соціальних мережах.

"Коли я була маленькою, мені було 4-5 років, дідусь брав мене за руку і вів у "чисте поле" - ліс і луг за межами села. Там на лузі, він часто показував що їстівне, а що ні. Наприклад, козельці - це такі пагони свіжої трави, їх можна побачити, якщо витягнути пагін трави, вириваючи всю її з коренем. Знизу цей пагін трохи солодкуватий на смак. А листя кульбаби з кислинкою, а дикий часник - з гірчинкою, але не такий, як молоді лопухи. Можна і молоді лопухи, але чим менше, тим краще. Якщо жувати клей зі стовбура вишні, то здається, що постійно їси. Клей вишні найсмачніший з усіх. Я спробувала. Коли йому було 4-5 років, мій дідусь пережив Голодомор", - написала журналістка Ольга Духніч. 

 

Когда я была маленькой, мне было 4-5 лет, дедушка брал меня за руку и вел в «чисто поле» - лес и луг за пределами...

Опубліковано Olga Dukhnich Пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

"Моя бабуся родом з Бабаїв, що під Харковом. Вона пережила Голодомор і пронесла пам‘ять про нього через усе життя. Вона розповідала нам про ті страшні дні, про те, як помирали її подруги. Я не забуду, казала вона, коли уже ні в кого нічого не залишилося їсти, наша сусідка винесла останній шматочок хліба і розділила його між дітьми на вулиці зі словами: "Головне, аби діти не були голодні!", - поділився історією своєї родини про Голодомор народний депутат Андрій Парубій. 

 

Моя бабуся родом з Бабаїв, що під Харковом. Вона пережила Голодомор і пронесла пам‘ять про нього через усе життя. Вона...

Опубліковано Андрієм Парубієм Субота, 28 листопада 2020 р.

"Я це все пам'ятаю, я опухла від голоду, братик ще більше. Він вмирав, з його опухлого тіла точилася рідина. Я сиділа поруч, він скрипів зубами і просив огірочок. Він помер. Його завернули в ковдру, колір цієї ковдри досі у моїй пам'яті", - поділився спогадами жінки, що вижила під час геноциду, Ганни Неласої, народженої в Луганській області, експрезидент Віктор Ющенко. 

 

Вони вже тут. Вони довго йшли. Мільйони. Мільйони наших дідів, батьків, братів і сестер. Рушили з неба їхні вози....

Опубліковано Віктором Ющенком Пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Трагічною історією своєї прапрабабусі поділилася прессекретарка голови Верховної Ради України Ольга Туній. 

Хліб для мами Хочу поділитися історією однієї жінки, яка, мабуть, мала свої плани та мрії про щастя. Її звали Христина....

Опубліковано Ольгою Туній Субота, 28 листопада 2020 р.

"Сьогодні День пам‘яті жертв Голодомору. Не всі Грубичі пережили ті лихі часи. Пів родини загинуло...", - написав у Facebook український телеведучий Костянтин  Грубич. 

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що у його родині Голодомор пережила бабуся Євдокія Пилипівна. "Вона єдина вижила зі своїх семи братів і сестер. І одна з небагатьох, хто вижив в її рідному селі", - написав Кличко.

 

"Вважаємо, що про ці чорні сторінки української історії треба нагадувати і сьогодні, і через сотні років. Серед нашої команди також є люди, родини яких постраждали від геноциду 1932 року", - розповів керівник 25-ої Української антарктичної експедиції Юрій Отруба.

 

Команда 25 УАЕ в Антарктиді запалює свічки скорботи за жертвами Голодомору 1932-1933 років. «Вважаємо, що про ці чорні...

Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Субота, 28 листопада 2020 р.

Директор Департаменту комунікацій у Міністерстві внутрішніх справ України поділився фото архівами часів Голодомору, у яких йдеться про страшні вироки українцям за кілька колосків пшениці. Він також зазначив, що МВС відкриває свої архіви і вже передало перші дві справи  - оцифровані копії і паперові оригінали - до Національного музею Голодомору-геноциду.

«Дєло» # 121 - громадянин Шляпін Пилип Микитович і «Дєло» # 383/51261 - громадянин Солонець Д.П. з страшним безособовим...

Опубліковано Артемом Шевченком Субота, 28 листопада 2020 р.

Користувачі соцмереж також оприлюднюють фото банок законсервованого хліба, який берегли їхні бабусі та дідусі, які пережили Голодомор. 

 

Це – ХЛІБЧИК!!! Саме так - ХЛІБЧИК!!! Так казала, моя Бабуся (Світла їй пам’ять). Бабусі немає вже більше 35 років, а...

Опубліковано Александром Ковбасюком Пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Нагадаємо, 28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений указом президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років було визнано геноцидом.