Кличко замість Балоги?

Член "Нашої України" Павло Жебрівський вчора заявив, що перша десятка блоку НУНС сформована не остаточно і, ймовірно, буде змінена.

Член президії партії "Наша Україна" (НУ) Павло Жебрівський вчора заявив газеті "Коммерсантъ", що перша десятка блоку НУНС сформована не остаточно і, ймовірно, до виборів буде змінена.

"Опублікований варіант першої десятки можна вважати не більше ніж пропозицією нашого виборчого штабу. А сам виборчий список, і перша десятка, зокрема буде сформований управляючими органами блоку і затверджений на міжпартійному з'їзді. Зміни вноситимуться ще неодноразово, тому обговорювати конкретні кандидатури поки рано", - сказав пан Жебрівський.

Кличко Віталій
Архів
Віталій Кличко прагне бути першим не тільки в спорті
Нагадаємо, перша десятка блоку була названа 5 липня – в день підписання угоди про його створення. Перше місце в списку зайняв лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко, за ним слідують лідер НУ В'ячеслав Кириленко, міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, міністр оборони Анатолій Гриценко і лідер Європейської народної партії Микола Катеринчук.

Другу п'ятірку списку відкриває телеведуча і народний депутат V скликання Ольга Герасим'юк (НУ), за нею слідують Віктор Балога (НУ), депутат V скликання Руслан Князевич (НУ), телепродюсер Володимир Ар'єв і депутат V скликання Ксенія Ляпіна (НУ). Офіційно було оголошено, що список складений за наслідками закритих соцдосліджень.

Як повідомляють джерела газети "Коммерсантъ", зразу ж після обнародування першої десятки списку блоку Віктор Ющенко попередив членів НУНС, що можливі зміни. "Президент тоді на зустрічі (5 липня — ред.) підкреслив, що можуть відбутися незначні зміни і до десятки увійдуть ще деякі видатні люди, але при умові, що хтось з нинішніх учасників згодиться поступитися своїм місцем", - сказав співбесідник газети.

У достовірності інформації газети "Коммерсантъ" сумнівається один з членів політради блоку, лідер партії "Пора" Владислав Каськів. "Цей варіант (десятки — ред.) узгоджений з лідерами всіх партій–учасниць блоку і з президентом Віктором Ющенком. Який би принцип не був затверджений, він не торкатиметься формування першої десятки", - заявив газеті пан Каськів.

Віктор Балога
Архів
Можливо, Віктору Балозі прийдеться поступитися місцем
Тим часом джерела затверджують, що, кажучи про "видатних людей", президент мав на увазі конкретну кандидатуру – депутата Київради Віталія Кличка, який нібито обговорює можливість участі в списку напряму з президентом. При цьому вести переговори з іншими лідерами НУНС пан Кличко категорично відмовляється через невдалий досвід попередніх перемовин.

Співрозмовник газети також додав, що Віталій Кличко намагався домовитися про співпрацю з блоком ще кілька місяців тому, проте зіткнувся з опором з боку Юрія Луценка. Відносини між ними ускладнені, за однією інформацією, тим, що обидва мають намір балотуватися на пост мера Києва і претендують на підтримку блоку.

За іншою інформацією, пан Луценко не проти бачити в кріслі мера одного з лідерів "Самооборони" Миколу Катеринчука, який вже розвернув в Києві активну піар-кампанію. "Кличко піде в список, тільки якщо одержить гарантію підтримки на виборах мера. Це його пріоритет. Переговори проходять завершальну стадію, і є непогані шанси на їх успішне завершення. Президент давав зрозуміти, що у нього є домовленість з кимось з першої десятки про те, що Віталію поступляться місцем", - повідомив співбесідник газети "Коммерсантъ".

Сам пан Кличко вчора був недоступний для коментарів. Тим часом джерело в його оточенні заявило газеті наступне: "Перша десятка? Сказали б ще, що йдеться про першу сотню! Я вважаю, що такий політик, як Кличко, може претендувати тільки на провідні позиції в списку". При цьому співбесідник повідомив, що друга п'ятірка цим критеріям не відповідає.

Невиясненим залишається питання, хто готовий звільнити для нього місце. Навряд чи пан Кличко потіснить кого-небудь з першої п'ятірки, куди входять лідери блоку і міністри. У такому разі йдеться про другу п'ятірку. В той же час її представники Ольга Герасим'юк (6-те місце) і Володимир Ар'єв (9-те місце) стверджують, що їх поступитися Кличку не просили.

Крім того, Герасим'юк припустила, що свої місця збережуть Руслан Князевич і Ксенія Ляпіна, які повинні представляти "нове покоління" політиків.

За інформацією газети, питання участі в списку Віталія Кличка і принципи формування списку в цілому сьогодні обговорюватимуться на закритому засіданні політради НУНС.

Судячи з усього, йдеться про Віктора Балогу, який є сьомим в списку і очолює штаб НУНС. Це припущення газети "Коммерсантъ" підтвердили в оточенні пана Кличка. Сам пан Балога вчора був недоступний для коментарів.

Слід зазначити, що всі попередні керівники штабів "Нашої України" не займали перші місця у виборчих списках блоку. На виборах 2002 року Петро Порошенко брав участь у виборах по 12-му мажоритарному округу у Вінницькій області. А в 2006 році глава штабу НУ Роман Безсмертний зайняв в списку 23-е місце.

Юрій Артеменко
Юрій Артеменко є одним із тих, хто вважає внутрішню політику "Нашої України" непрозорою (Фото: День)
Але такий принцип формування списків подобається не всім. Напередодні про свій вихід з партії "Наша Україна" оголосили депутати ВР 5-го скликання і голови запорізької та вінницької обласних організацій НУ Юрій Артеменко і Микола Сокирко.

"Рядових партійців, депутатів різних рівнів поступово перетворюють на звичайних виконавців непродуманих, а часом незаконних рішень керівництва партії", - пояснили вони причини свого виходу.

В інтерв'ю газеті "Коммерсантъ" Юрій Артеменко уточнив: "останньою краплею для мене стало непрозоре формування першої десятки. Мені як простому виборцеві незрозуміло, чому Юрій Єхануров, який очолював список "Нашої України" рік тому, не маючи публічних огріхів, опинився за межами десятки".

За його словами, в партії достатньо багато людей, які розуміють, що все, що відбувається - неправильно.

"Керівництво партії вже давно ні з ким не радиться. Коли головою був Роман Безсмертний, зустрічі з ним були щотижневими, а рішення обговорювалися, можна було дискутувати. Коли партію очолив Віктор Балога, цей процес перестав бути широким. А з приходом В'ячеслава Кириленка обговорення рішень припинилося взагалі", - зазначає Артеменко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: