Клімкін пояснив, у чому "травматична логіка" дій Угорщини щодо Закарпаття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова українського МЗС все одно вважає, що рано чи пізно Україна порозуміється з Угорщиною.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина болісно сприймає проблему Закарпаття через Тріанонський мирний договір від 1920 року, який розвалив Австро-угорську імперію та забрав значну частину територій тодішньої Угорщини.

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"По-друге, звичайно, нам потрібно допомогти угорцям і це не проблема двосторонніх відносин. Рано чи пізно ми з Угорщиною порозуміємось. Це і в інтересах Угорщини також. Те, що Угорщина буде організовувати там таку зустріч, а там таку – це поки незмістовне блокування. Ми йдемо за змістом спокійно, але для угорців це теж, звичайно, зрозуміло. В угорців є своя травматична логіка: скоро буде сторіччя Тріанону", - заявив Клімкін.

Тріанонський мирний договір був укладений 4 червня 1920 року після завершення Першої світової війни між союзними державами Антанти та Королівством Угорщина. Остання погодилася на значні обмеження та втрату територій, у тому числі Закарпаття та усієї Словаччини на користь Чехословацької республіки. У 1920-1930-х pp. угорські ревізіоністські кола домагалися скасування Тріанонського договіру і повернення втрачених земель до "Великої Угорщини".

Також Клімкін і відреагував на заяву очільника угорського МЗС Петера Сійярто, який розповідав про нормальну практику отримання в ЄС подвійного громадянства.

"Ніякої спільної практики в ЄС немає. У кожної країни є своя практика. Це зрозуміло і визначено історією, своєю політикою тощо. Ми прекрасно знаємо, як це відбувається", - підкреслив Клімкін.

Цього тижня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину.

Втім, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав це дружнім кроком та пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції.

ВідеоКлімкін прокоментував видачу угорських паспортів українцям

Українці присягають на вірність Угорщині, отримують угорські паспорти і цим самим провокують гостру реакцію української влади. Чи справді існує привід для міжнародного скандалу? Сьогодні складну ситуацію прокоментує Міністр закордонних справ Павло Клімкін. Але це не все: після обговорення пан Міністр приготує венгерську страву турошчусу в студії. 

Клімкін прокоментував видачу угорських паспортів українцям

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції