Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клімкін про відмову угорців від консультацій щодо мовної статті: "Плутають угорську з російською"

Напередодні Лілія Гриневич заявила про відмову представників нацменшини консультуватися.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін відреагував на відмову угорської нацменшини від консультацій щодо мовної статті закону про освіту, назвавши це "метаморфозами".

Він написав про це на сторінці у Twitter.

"Якісь "метаморфози" - угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи Висновок Венеціанської Комісії, угорці, мабуть, плутають угорську мову з російською - начебто мови різні, сподіваюся й підходи будуть відмінні", - йдеться у його повідомленні.

Таку заяву він зробив після слів міністра освіти Лілії Гриневич про те, що у переддень переговорів представники українських угорців відмовилися консультуватися.

"З ними мала бути сьогодні зустріч, ми отримали підтвердження, а також списки присутніх на консультаціях. Однак у переддень – вчора – представники ГО, що представляють угорську громаду, відмовились прибути на консультації", - написала голова Міносвіти.

За її словами, причиною угорці назвали необхідність рішення Конституційного суду щодо "конституційності" закону перед офіційними консультаціями.

Нагадаємо, урядовці подовжили перехідний період для запровадження "мовної" статті закону "Про освіту" для національних меншин. Тепер у дітей з національних меншин та їхніх батьків буде більше часу для переходу на нові правила викладання предметів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції